סוהא ערפאת דורשת מצרפת: "חקרו מות בעלי"

אלמנתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת, שמת לפני יותר משמונה שנים בנסיבות מסתוריות - דורשת כעת מצרפת לחקור את הדיווחים האחרונים שלפיהם "הראיס" הורעל, ובעקבות זאת הדרדר מצבו הבריאותי ולבסוף נקבע מותו. מקורביה: "סוהא חושדת ברשות הפלסטינית, לא בישראל"

סוהא ויאסר, בימים טובים יותר. ארכיון (AP)

דורשת להגיע לחקר האמת: סוהא ערפאת, אלמנתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת, שמת בנסיבות שטרם התבררו - הגישה אמש תביעה אזרחית לבית המשפט בצרפת, בדרישה לבדוק את הדיווחים האחרונים שלפיהם נרצח יו"ר הרשות באמצעות רעל, כפי שפורסם ב"מעריב".

בעקבות תחקיר ששודר בחודש שעבר ברשת "אל-ג'זירה", ובו דווח כי מכון מחקר גרעיני בשוויץ הציג ממצאי בדיקה שלפיהם בבגדיו ובחפציו של ערפאת נמצאה כמות גבוהה של החומר הגרעיני פולוניום, החליטה אלמנת "הראיס" לדרוש מבית המשפט בצרפת לפתוח בחקירת הפרסומים. כמקובל במשפט הצרפתי - כאשר אין יעד מוגדר לתביעה, על בית המשפט לגלות את החשודים במעשה.

"מדוע הושמד חלק מהתיק הרפואי של בעלי?"

בריאיון שהתפרסם אמש בעיתון הצרפתי "לה-פיגארו", העלתה אלמנתו של יו"ר הרשות תמיהות לגבי התנהלות הגורמים בפרשת מותו של בעלה. "זה התמיה אותי מדוע משמידים חלק מתיק רפואי כשניתן להגיש תביעה במשך עשר שנים", ציינה ערפאת והוסיפה: "בעלי היה בדרג ראש מדינה. אני רוצה לדעת אם ניתן היה להשמיד סתם כך את הממצאים שלו".

 עוד הוסיפה האלמנה, כי "דרשתי לפרסם את התיק הרפואי שלו. בזמנו הוא נמסר לי ולאחיינו של ערפאת, נאסר אל-קידווה. אז לא פקפקתי שמסרו לי את כל החומר. הצרפתים עשו הכל כדי להציל אותו, אך זה מפתיע שצרפת אינה ידועת ממה מת ראש מדינה שהיא אשפזה".

"בעלי מת בצורה מוזרה", ציינה ערפאת בריאיון. "יש סימנים המעידים שהורעל. זו חובתי כאישה וכאם לבקש את האמת", הדגישה. לדברי מקורביה של ערפאת, היא חושדת ברשות הפלסטינית - שמיהרה להיפטר מגופתו של יושב הראש לשעבר מיד לאחר מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת