המשטרה הבולגרית: כך נראה המחבל המתאבד בבורגס

משטרת בולגריה פרסמה היום תמונת הדמייה ממוחשבת של פניו של המחבל המתאבד שפוצץ עצמו לפני שבועיים בבולגריה וגרם למותם של 6 בני אדם, מהם 5 הישראלים. החוקרים הגיעו למתווה פניו לאחר שחקרו את הגופה. המחבל נראה בעל חזות מערבית, עם שיער כהה, עור בהיר ועיניים חומות

כך נראה המתאבד מבורגס (AP)

לראשונה נחשפים פניו של המחבל מבולגריה: המשטרה הבולגרית פרסמה היום תמונה של המחבל שפוצץ עצמו באוטובוס הישראלים בבורגס לפני שבועיים. מדובר בעיבוד מחשב שנבנה לאחר שחזור פניו של המתאבד.

בהודעה רשמית שפורסמה על ידי המשטרה בבולגריה, תמונת המחבל נבנתה לאחר שחזור פניו של המחבל, שראשו עדיין מוחזק בחדר המתים. בתמונה מוצג איש בעל חזות מערבית ששיערו כהה, עורו בהיר ועיניו חומות.

בשבוע שעבר אישר ראש ממשלת בולגריה כי המחבל, שהביא למותם של חמישה ישראלים ונהג אוטובוס מקומי, לא פעל לבדו. על פי הודעה שהוציא, המחבל פעל כחלק מחולייה. 

נבדק האם המחבל הגיע מבריטניה

בשבוע שעבר דיווח ה"דיילי מייל" הבריטי כי נבדק אם האיש שפוצץ עצמו באוטובוס התיירים מישראל הגיע מהממלכה המאוחדת. לפי הדיווח, פועלים בבולגריה סוכני מודיעין בריטיים שנטלו משארי גופת המחבל דגימות דנ"א ושרידים משיניו בניסיון לזהות האם מדובר באזרח הממלכה או באדם שהתגורר בה בתקופה האחרונה.  

ב"דיילי מייל" הסבירו כי כיוון החקירה החל להיבדק אחרי שרשויות הביטחון של בולגריה פרסמו תמונות חדשות של פניו של המחבל, אחרי שראשו - שאותר כרות במרחק של כ-60 מטרים מזירת הפיצוץ - שוחזר.

החוקרים בבולגריה: האיש בתיעוד אינו המחבל

גורמי מודיעין בסופיה אמרו ל"דיילי מייל" כי האדם שהוצג בתיעוד המצלמות באחד מבתי המלון בבורגס אינו המחבל כפי שסברו תחילה. אחרי בדיקת שאריות הגופה הסבירו כי מי שנצפה בסרטון "רזה מדי".

רופא שהשתתף בבדיקה הפתולוגית העריך כי משקל המחבל עלה על 75 קילוגרמים, ולפיכך - "לאדם שתועד במצלמות אין שום קשר אליו". נוסף על כך, הוא ציין כי הממצאים שעלו עד כה מהחקירה שללו את ההשערות על כך שהאדם שביצע את הפיגוע היה אזרח שוודיה ממוצא אלג'יראי שנכלא בעבר בכלא גוונטנאמו. בשל כך, הוא ציין, הולכת ומתחזקת ההערכה שמדובר באזרח בריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת