האם המוסד חיסל פוליטיקאי גרמני?

25 שנה אחרי שנמצא מת בחדר מלון בז'נווה ודוח המוות קבע כי התאבד, הפוליטיקאי אובה בארשל שב לכותרות בגרמניה. ה"דר שפיגל" מדווח כי עדויות של "מומחים" פתחו חקירה מחודשת של מותו המסתורי, שהעלתה כי ייתכן שגורמי ביון - ובהם המוסד חיסלו אותו. הסיבה: בארשל ידע כי ישראל אימנה טייסים אירנים במלחמת אירן-עירק

בארשל. מי חיסל אותו? (AP)

האם המוסד חיסל פוליטיקאי גרמני בשוויץ בשנות ה-80'? העיתון הגרמני "דר שפיגל" מדווח כי חקירה מחודשת של מותו המסתורי של הפוליטיקאי אובה בארשל בבית מלון בשנת 1987, שהסעיר בעתו את גרמניה, עשויה להעלות שארגוני ביון זרים היו מעורבים במוות - ובהם אולי המוסד הישראלי.

באוקטובר 1987 נמצא בארשל ללא רוח חיים בחדר המלון בו שהה בז'נווה שבשוויץ. דוח המוות שפורסם אז קבע כי מדובר בהתאבדות, אך מקורביו של בארשל טענו כי יריביו הפוליטיים הם שחיסלו אותו.

אולם לאורך השנים פורסמו מספר דיווחים ותחקירים, המבוססים על טענות "מומחים", ולפיהם דווקא המוסד חיסל את בארשל. זאת, לטענת אותם "מומחים", משום שבארשל החזיק במידע סודי ורגיש לפיו ישראל וגרמניה אימנו טייסים אירנים במהלך מלחמת אירן-עירק.

התיק נפתח מחדש

מותו המסתורי של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי בינואר 2010 שב והציף את סוגיית מותו של בארשל לכותרות, ובעקבות טענות ה"מומחים" הגרמנים, הוחלט לפתוח מחדש את תיק בארשל. על פי הדיווחים בתקשורת הגרמנית נמסר כי בחקירה המחודשת נמצאו על בגדיו של בארשל שרידי DNA של אדם נוסף שככל הנראה היה עמו בחדר בזמן מותו.

כעת מבקשים החוקרים להשוות את הדגימות עם מאגר ה-DNA הקיים ברשויות הגרמניות, ואף לבדוק אותן מול נתונים של גורמי מודיעין זרים הקיימים במאגר, ובהם גם של המוסד הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק