ארה"ב: איבד את ידו בנשיכת תנין - ומואשם בהאכלתו

הננשכת וגם שילמת? וולאס וות'רהולט, גבר בן 63 מפלורידה, הותקף על ידי הטורף האימתני שגרם לו לקטיעה חמורה. שישה שבועות אחר כך הוחלט להגיש נגדו כתב אישום: הוא נעצר וייתכן שאף ייאלץ לרצות על כך עונש מאסר בפועל

נא לא להאכיל את התנין. ארכיון (יח"צ)

ביש מזל כפול: וולאס וות'רהולט מפלורידה איבד את כף ידו הימנית לאחר שננשך ע"י תנין, וכעת הוא עלול לחטוף מהלומה נוספת - השלטונות במדינה החליטו להעמידו לדין בגין האכלת אותו התנין שנשך אותו.

וות'רהולט, קפטן של סירת רחף בן 63, ערך לפני מספר שבועות סיור באזור הביצות בפלורידה לבני משפחה מאינדיאנה. לפתע זינק תנין באורך של כשלושה מטרים, נעץ את שיניו בפרק כף ידו והביא לקטיעתה. וות'רהולט הוביל את הספינה בחזרה לרציף והובהל מיד לבית החולים. זמן קצר אחרי התקרית אותר התנין והורדם כף היד החסרה נמצאה לבסוף בבטנו של התנין, אך בשלב זה היה כבר בלתי אפשרי לחברה מחדש.

בעקבות התאונה פתחה נציבות חיות המים והבר בפלורידה בחקירה, בניסיון לברר האם וות'רהולט התגרה בתנין טרם התקיפה. בני המשפחה שהיו בשעת התאונה על סיפון הסירה סיפרו כי הקפטן הנועז תלה דג על דופן הסירה בשעה שהתנין זינק במפתיע מהמים.

"החוק נועד להגן על התנינים"

בעקבות עדויות בני המשפחה ואנשים אחרים הוחלט להגיש כתב אישום נגד וות'רהולט. "זהו מצב עצוב מאוד עבורו והלוואי שזה לא היה קורה לו, אבל יש חוקים שנועדו להגן על אנשים מפני תאונות כאלה בדיוק", אמר חורחה פינו, מפקח בנציבות.

לדברי פינו, החוק נגד האכלת תנינים נועד להגן הן על התנינים והן על בני האדם. לדבריו, כשהתנינים אוכלים הם מאבדים את הפחד מבני האדם, ואז נאלצים הפקחים להשמידם. "ככל שאנשים יקפידו על החוקים - כך כולם יהיו בטוחים יותר", אמר. בעקבות הגשת כתב האישום נעצר וות'רהולט והוא צפוי לשלם קנס של 500 דולר ואפילו עשוי לרצות עונש מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק