בשיא החום: "הפסקת החשמל הגדולה בתולדות הודו"

מאז שעות הלילה נמצאים יותר מ-300 מיליון תושבים בבירה דלהי ובצפון המדינה ללא חשמל לאחר תקלה לא ברורה, וכל זאת באמצע הקיץ ההודי קופח. במדינה נרשמים שיבושים בפעילות מערכות התחבורה ואספקת המים לערים השונות

הודו: מיליונים נותרו ללא חשמל (אין חשמל, אילוסטרציה)

כל ישראלי שטייל בהודו חווה בוודאי כמה הפסקות חשמל במהלך הטיול. אך מה שקורה במדינה ביממה האחרונה שבר את כל השיאים. דווקא בשיא החום מתמודדים ההודים עם הפסקת החשמל המוגדרת כ"גדולה ביותר בתולדות המדינה", תושבי ניו דלהי הבירה וצפון הודו בכלל, 300 מיליון איש בסך הכול נמצאים בעלטה מאז שעות הלילה - ובשיאו של הקיץ ההודי האלים והלח. 

בעקבות נפילת המתח נרשמו תקלות רבות בפעילות הרכבות התחתיות והתחבורה הציבורית בערים. התקלות גרמו ליצירת עומסי תנועה כבדים במיוחד, והובילו גם לשיבושים בפעילות המשק ההודי. "איחרתי לעבודה ב-45 דקות לפחות", סיפר קשאב שח, תושב דלהי המועסק במפעל סמוך לעיר. "אין חשמל כבר מהשעה 02:00 בלילה, אין מים כדי להתקלח, ועכשיו גם הרכבת מתעכבת אחרי שנתקעתי בפקקי תנועה", הסביר התושב המתוסכל.

אספקת החשמל טופלה באופן חלקי בלבד

בשעות הבוקר תוקנה אספקת החשמל באופן חלקי בלבד. על פי הדיווחים גם מדינות רג'אסטן, פאנג'ב ואזור קשמיר נותרו ללא אספקת חשמל סדירה.

הרשויות נתנו עדיפות בטיפול בתקלה לבתי החולים ולמערכי התחבורה השונים, בכדי להשיב את הסדר במדינה על כנו. "נמצא את הסיבה שגורמת לתקלות כאלו - כדי להימנע ממצבים כאלו בעתיד", אמר רם ניאק - ראש תאגיד החשמל ההודי. "העדיפות כעת היא להשיב את עבודת הרכבות, ולהחזיר את נמלי התעופה ובתי החולים לפעילות סדירה". במקביל, בכירים בהודו הודיעו כי פעילות שדה התעופה לא שובשה ומערך הטיסות במדינה לא נפגע.

גם בהודו: גירעון בייצור החשמל

בדומה לישראל, גם הודו סובלת מגירעון בייצור החשמל במדינה. בשעות העומס הגירעון בייצור החשמל עומד על כ-12% המקשה על תפקודה של הכלכלה ההודית. למעלה מ-40% מההודים סובלים מהמחסור הקיים במדינה. המחסור נגרם בשל עיכובים בבניית תחנות כוח ומכרות פחם שהיו אמורים לשמש לייצור חשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק