סיכום היום הראשון בלונדון: שטילוב הצטיין, פלפס התרסק

יום התחרויות הראשון באולימפיאדת לונדון הסתיים ברגשות מעורבים במשלחת הישראלית - אלכס שטילוב עשה תוצאות מצוינות, אנדיוני ניצחו ומתכוננים למפגש עם פדרר, אבל השחיינים אכזבו. בעולם - פלפס התרסק, ושחיינית בת 16 מסין שברה שיא עולם ראשון

המתעמל אלכס שטילוב (בן מיטלמן)

תם היום הראשון של המשחקים האולימפיים בלונדון. אלפי ספורטאים כבר נכנסו למעגל התחרויות, מדליות חולקו, היסטוריות נקבעו ואפילו שיא עולם אחד מדהים נרשם בבריכת השחייה.

נתחיל עם הנציגים הישראלים - ובראשם התקווה הגדולה למדליה אלכס שטילוב, שקבע תוצאות מצוינות במסגרת מוקדמות הקרב-רב. שטילוב עלה לגמר בתרגיל הקרקע, בו הוא מועמד למדליה, מהמקום הרביעי, והבטיח את ההשתתפות גם בגמר הקרב-רב, לאחר שדורג במקום ה-12.

יחד עם שטילוב התחרה מתעמל ישראלי נוסף, פליקס אהרונוביץ', שבהחלט עמד בציפיות בהופעת הבכורה שלו, וסיים במקום ה-32 בעולם - כל הכבוד.

אכזבות בבריכה, תקווה בג'ודו

אל הבריכה קפצו אתמול שלושה שחיינים: גל נבו, אמרי גניאל ועמית עברי. נבו התחרה במקצה ל-400 מטרים מעורב אישי, ובתום משחה המוקדמות סיים במקום העשירי, שני מקומות מתחת למקום שהיה מביא אותו אל משחה הגמר בו ניצח ראיין לוכטה. אמרי גניאל הצעיר סיים את המקצה ל-100 מטרים חזה במקום ה-32. השחיינית עמית עברי, שמשתתפת לראשונה במשחקים החמיצה את העלייה לחצי הגמר בארבע מאיות בלבד.

הסיפור הגדול של המשלחת עד כה הוא הג'ודוקא טומי ארשנסקי, שעד לפני כמה שבועות לא היה אמור להשתתף במשחקים. ארשנסקי זכה במקום בלונדון בעקבות ערעור שהגיש לוועד האולימפי הישראלי - ובהחלט סיפק את הסחורה. בסיבוב הראשון הוא גבר על יריב מהולנד בהחלטת שופטים, ובסיבוב השני הפסיד בתום קרב עיקש מול סגן אלוף העולם מיפן.

אנדיוני מחכים לפדרר

ניצחון גם בווימבלדון. הצמד הישראלי אנדי רם ויוני ארליך הצליחו לגבור על צמד מספרד בשתי מערכות 6:7 6:7. בסיבוב הבא, יצטרכו הישראלים לעלות את רמת המשחק שלהם בצורה ניכרת, כאשר יתמודדו מול אלוף ווימבלדון הטרי והמדורג ראשון בעולם רוג'ר פדרר יחד עם שותפו השוויצרי סטניסלב ואוורינקה.

היסטוריה קטנה נרשמה אתמול באולם הבדמינטון, כאשר מישה זילברמן התמודד על הזכות להעפיל לסיבוב הבא. זילברמן הפסיד במשחקו הראשון נגד הדני יורגנסן בשתי מערכות: 13-21, 12-21. היום בשעה 13:45 הוא יתמודד במשחקו השני נגד וונג מסינגפור. לזילברמן אין סיכוי למדליה, אך העפלה מהבית המוקדם תיחשב להישג של ממש עבורו.

לוכטה הביס את פלפס, בת 16 קבעה שיא מדהים

רבים סימנו את משחה ה-400 מטרים מעורב אישי כנקודת רתיחה בקרב בין מייקל פלפס לראיין לוכטה. אתמול במשחה המוקדמות קיבלנו רמז למה שהולך להתרחש בהמשך הערב, לאחר שפלפס עלה מהמקום השמיני בלבד למשחה הגמר. בסופו של דבר, לוכטה זכה בזהב בעוד פלפס המאכזב סיים בלי מדליה במקום הרביעי בלבד.

אבל, הסיפור הגדול של אתמול מבריכת השחייה היא הסינית יה שיוואן, בת ה-16, ששיפרה את שיא העולם במשחה ל-400 מטרים מעורב אישי ביותר משנייה ועצרה את השעון על 4.28.43 שניות.

היסטריה בקזחסטן: מדליית זהב ראשונה

אלכסנדר וינוקורוב הקזחי נחשב לרוכב אופניים מנוסה ומוביל, שהצליח לסיים מספר פעמים בצמרת הרוכבים בתחרויות הנחשבות בעולם. אבל שום דבר לא רמז על כך שהוא יביא את מדליית הזהב הראשונה בהיסטוריה של קזחסטן.

בתום היום הראשון לתחרויות אפשר למצוא את סין בראש טבלת המדליות עם ארבע מדליות זהב, ובימים הקרובים נראה אם הסינים יכולים שוב לגבור על האמריקנים ממש כמו לפני ארבע שנים אצלם בבייג'ין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת