פתיחה עגומה למייקל פלפס בבריכה בלונדון

השחיין האמריקני שכבש את בייג'ין בסערה פתח רע מאוד את יום התחרויות הראשון בלונדון וסיים רק במקום הרביעי ובלי מדליה בגמר ה-400 מטר מעורב. בן ארצו ראיין לוכטה מסתמן כמלך החדש וזכה בזהב לאחר ניצחון בהפרש גדול

מייקל פלפס מאוכזב, היום (AP)

מייקל פלפס האמריקני הימם את העולם כולו לפני ארבע שנים בבייג'ין עם זכייה ב- 8 מדליות זהב. היום בגמר הראשון שבו השתתף התברר לכל - בלונדון אין שום סיכוי שזה יקרה.

ראיין לוכטה, בן ארצו של פלפס נמצא בכושר טוב יותר כבר שנתיים. הערב בבריכה הוא הוכיח את זה, וזכה בזהב הראשון שלו בגמר ל-400 מטרים מעורב אישי, עם תוצאה של 4.05.18. פלפס המאכזב סיים רק רביעי, ולא זכה באף מדליה.

סימנים מקדימים לתוצאה ראינו כבר הבוקר במשחי המוקדמות. פלפס אמנם ניצח במקצה שלו, אך עצר את השעון רק על 4:13.33 דקות, תוצאה שהספיקה לו למקום השמיני בלבד, שהוא למעשה הכרטיס האחרון לגמר. לאחר שראה את התוצאה, נכנס פלפס להלם.

ארבע השנים מאז בייג'ין לא עשו טוב לשחיין האמריקני, הוא שקל פרישה משחייה, ולבסוף דחה אותה עד תום המשחקים בלונדון, אך אליהם הוא גם כמעט ולא הגיע לאחר שתועד מעשן סמים. פלפס הושעה תחילה, אך הורשה לחזור לשחות, לאולימפיאדה הוא הגיע כשווה בין שווים אחרי תוצאות מאכזבות כל אורך השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת