"אירוני להיות מקום עשירי בעולם ועדיין מאוכזב"

השחיין הישראלי הבכיר גל נבו לא הצליח להעפיל לגמר בשמחה ל-400 מטרים מעורב ביום התחרויות הראשון בלונדון, אבל שומר על אופטימיות. "אם גם מחרתיים אשבור שיא אישי כמו היום, אוכל להעפיל לחצי הגמר"

השחיין הישראלי הבכיר גל נבו מנסה להסביר את הכישלון שלו בפתיחת תחרויות השחייה ביומה הראשון של אולימפיאדת לונדון. נבו נחל אכזבה בצהריים במוקדמות המקצה המעורב של 400 מטרים באולימפיאדה שבלונדון. הוא דורג במקום העשירי הכללי ובשל כך לא העפיל לגמר.

"זה קצת אירוני להיות עשירי בעולם ועדיין להיות מאוכזב", אמר השחיין בריאיון לכלי התקשורת הישראליים. "מצד אחד אני מאוכזב בגלל התוצאה, אבל המיקום שהשגתי - הוא מה שחשבתי שיהיה. מקווה שמחרתיים אצליח יותר במשחה ל-200 מטרים פרפר". נבו סיפר עוד שלא פיתח ציפיות מיד לאחר שהביט לעבר לוח התוצאות. "שראיתי את התוצאה ידעתי שאין סיכוי להעפיל לגמר. שברתי שיא אישי - אי אפשר לצפות ליותר מזה".

השחיין הישראלי הבכיר הוסיף: "הרמה עלתה, הגיעו הרבה שחיינים חדשים, והיו שחיינים טובים שנכשלו יותר ממני". לאנשי התקשורת הוא ניסה להסביר מה גרם לשחיין האמריקני מייקל פלספס לסיים רק שמיני ולהיות האחרון שמבטיח את מקומו בגמר. "הוא לא התאמץ ולדעתי בגלל זה הוא כמעט ולא העפיל לגמר, כנראה הוא לא העריך נכון את הזמנים".

ומה לגבי המשך דרכו בלונדון? מחרתיים יתחרה נבו במשחה ל-200 מטרים פרפר, וגם שם אין לנבו תקוות מיוחדות "אם אעשה שיא אישי, אני חושב שאפשר להשיג מקום בחצי הגמר כמו היום. בסך הכול יש פה אווירה יפה מאוד וכיפית. נהניתי מכל רגע, ראיתי שאפילו המלכה הייתה כאן היום, ואני מקווה שהיא תמשיך להינות", סיכם גל נבו.

גם השחיינית הישראלית עמית עברי יצאה מהבריכה מאוכזבת: במקצה שבו התמודדה סיימה במקום השביעי בתום 58.78 שניות, מה שהקנה לה את המקום ה-18 בדירוג המוקדמות ל-100 מטרים פרפר. את הגמר היא החמיצה בארבע מאיות בלבד.

ג'ודו: ארשנסקי הודח בסיבוב השני

הג'ודוקא במשקל עד 60 ק"ג טומי ארשנסקי נכנס למשלחת הישראלית ללונדון ברגע האחרון, לאחר שזכה בכרטיס חופשי עקב היותו ספורטאי צעיר. בסיבוב הראשון הצליח ארשנסקי לגבור בהחלטת שופטים על יריב הולנדי, לאחר ששלט לאורך הקרב אך לא הצליח להשיג ניקוד גם בתום ההארכה.

בסיבוב השני פגש הישראלי את סגן אלוף העולם, היפני הירואקי הירואקה. ארשנסקי לא הצליח לגבור על היריב הקשה אך סיים את דרכו עם המון תקוות לקראת האולימפיאדה בריו בעוד ארבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת