לונדון 2012: השחיין גל נבו לא עלה לגמר 400 מ' מעורב

הספורטאי הישראלי סיים עשירי במוקדמות עם זמן של 4.14.77 דקות. למרות האכזבה, אין מדובר בסוף דרכו של השחיין הישראלי באולימפיאדה הנוכחית: הוא יתמודד גם במקצי 200 המטרים פרפר ו-200 מעורב אישי. "להיות העשירי בעולם זו תוצאה מדהימה, אבל ציפיתי ליותר", אמר נבו לאחר שיצא מהמים. "נקווה שב-200 יהיה יותר טוב".

גל נבו, אחרי שיצא מהמים (איתי פיליבה)

השחיין הישראלי הבכיר גל נבו נחל אכזבה בצהריים במוקדמות המקצה המעורב של 400 מטרים באולימפיאדה שבלונדון. הוא דורג במקום העשירי הכללי ובשל כך לא העפיל לגמר.

נבו סיים את המקצה כעבור 4:14.77 דקות. יריבו מיפן, קוסוקה האגינו, ניצח כשסיים ב-4:10.01 דקות - ובגמר שאליו יעפיל הוא ייאבק על מדליה. במקום השני דואג טיאגו פריירה מברזיל, שהגיע לקו הסיום ב-4:12.39 דקות.

במקצים הבאים הצליחו לעקוף את נבו מייקל פלפס, צ'אד לה קלוס, ראיין לוכטה, תומאס פרייזר הולמס, לוקה מארין ו-יויה הורייטה. למרות האכזבה, אין מדובר בסוף דרכו של השחיין הישראלי באולימפיאדה הנוכחית: הוא יתמודד גם במקצי 200 המטרים פרפר ו-200 מעורב אישי, שסיומם בתוצאה נאה עשוי להוות עבורו כרטיס כניסה לחצי הגמר.

אחרי צאתו מהמים, אמר נבו לחדשות 2: "להיות העשירי בעולם זו תוצאה מדהימה, אבל ציפיתי ליותר. נקווה שב-200 יהיה יותר טוב".

גם השחיינית הישראלית עמית עברי יצאה מהבריכה מאוכזבת: במקצה שבו התמודדה סיימה במקום השביעי בתום 58.78 שניות, מה שהקנה לה את המקום ה-18 בדירוג המוקדמות ל-100 מטרים פרפר. את הגמר היא החמיצה בארבע מאיות בלבד.

ג'ודו: ארשנסקי הודח בסיבוב השני

הג'ודוקא במשקל עד 60 ק"ג טומי ארשנסקי נכנס למשלחת הישראלית ללונדון ברגע האחרון, לאחר שזכה בכרטיס חופשי עקב היותו ספורטאי צעיר. בסיבוב הראשון הצליח ארשנסקי לגבור בהחלטת שופטים על יריב הולנדי, לאחר ששלט לאורך הקרב אך לא הצליח להשיג ניקוד גם בתום ההארכה.

בסיבוב השני פגש הישראלי את סגן אלוף העולם, היפני הירואקי הירואקה. ארשנסקי לא הצליח לגבור על היריב הקשה אך סיים את דרכו עם המון תקוות לקראת האולימפיאדה בריו בעוד ארבע שנים.

הערב: היסטוריה בבדמינטון

עוד כמה ספורטאים ישראלים ייכנסו בהמשך היום למעגל התחרויות. בשעה 19:30 יתמודדו הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך מול צמד ספרדי בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות.

בשעה 22:55 תציין המשלחת הישראלית היסטוריה קטנה משלה. לראשונה, ייצג אותנו במשחקים שחקן בדמינטון - מישה זילברמן. זילברמן יתמודד במסגרת בית מספר 13 על הזכות להעפיל לסיבוב הבא. מכאן נאחל לכולם בהצלחה.

רוצים לקבל עדכוני אולימפיאדה שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק