לונדון 2012: אלכס שטילוב במסע למדליה ראשונה?

ישראל רוצה מדליה היסטורית בהתעמלות, ואלכס שטילוב הוא זה שיכול להשיג אותה. לאחר שסיים את מוקדמות הקרב רב הוא מדורג כעת שלישי ובעמדת זינוק מצוינת להעפלה לגמר, את הבשורה נדע רק לאחר מתחריו יסיימו את התרגילים שלהם. כל העדכונים - כאן בחדשות 2 באינטרנט

המתעמל אלכס שטילוב (חדשות 2)

אחרי האכזבה החלקית על מזרן הג'ודו ובבריכת השחייה, עולה להתחרות באולם ההתעמלות אלכס שטילוב - האיש שאנו מקווים שיעשה היסטוריה ויביא לישראל מדליה היסטורית. שטילוב יתחרה במקצוע הקרב-רב. יחד עם שטילוב יחל את התחרות מתעמל ישראלי נוסף, פליקס אהרונוביץ'.

בתרגיל הראשון על המקבילים השיג שטילוב ציון טוב של 14.7. בתרגיל הקרקע שם שטילוב שואף להשיג מדליה, הוא זכה לציון מצוין של 15.633 שאמור להביא אותו קרוב לגמר אולימפי. בתרגיל המתח קיבל שטילוב ציון 15. לאחר מכן בסוס הקפיצות השיג שטילוב 14.133, על הטבעות 14.033 ועל החמור 15.533. כעת המשלחת הישראלית ממתינה בדריכות להשוואת התוצאות למקצים הקודמים, על מנת לראות אם שטילוב משיג כרטיס לגמר.

התוצאות הללו מקנות לשטילוב את המקום השלישי הכללי עד כה, כעת עולה קבוצת מתחרים נוספת לביצוע התרגילים, ובסוף היום נדע אם אכן הוא יעפיל לגמר. אנחנו בהחלט מחזיקים לו אצבעות.

יחד עם שטילוב מתחרה ישראלי נוסף, פליקס אהרונוביץ' שהגיע למקום ה-19 לאחר שזכה ל-14.233 נקודות על המקבילים, 13.5 נקודות על המתח, 14.033 נקודות על תרגיל הקרקע, 13.433 נקודות על סוס הקפיצות, 14.1 נקודות על הטבעות ולבסוף בתרגיל האחרון 13.9 על החמור. בסך הכל השיג אהרונוביץ' הישג יפה של 83.199 נקודות.

הישג גם לצמד הטניסאים שלנו, אנדי רם ויוני ארליך. השניים גברו על צמד ספרדי בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות 7:6 ושוב 7:6 בתום שובר שוויון בשתי המערכות. בסיבוב הבא יפגשו הצמד הישראלי את המדורג מספר 1 בעולם רוג'ר פדרר השוויצרי ובן זוגו סטניסלב ואוורינקה. 

גל נבו לא העפיל לגמר: "ב-200 יהיה טוב יותר"

השחיין הישראלי הבכיר גל נבו נחל אכזבה בצהריים במוקדמות המקצה המעורב של 400 מטרים באולימפיאדה שבלונדון. הוא דורג במקום העשירי הכללי ובשל כך לא העפיל לגמר.

נבו סיים את המקצה כעבור 4:14.77 דקות. יריבו מיפן, קוסוקה האגינו, ניצח כשסיים ב-4:10.01 דקות - ובגמר שאליו יעפיל הוא ייאבק על מדליה. במקום השני דואג טיאגו פריירה מברזיל, שהגיע לקו הסיום ב-4:12.39 דקות.

במקצים הבאים הצליחו לעקוף את נבו מייקל פלפס, צ'אד לה קלוס, ראיין לוכטה, תומאס פרייזר הולמס, לוקה מארין ו-יויה הורייטה. למרות האכזבה, אין מדובר בסוף דרכו של השחיין הישראלי באולימפיאדה הנוכחית: הוא יתמודד גם במקצי 200 המטרים פרפר ו-200 מעורב אישי, שסיומם בתוצאה נאה עשוי להוות עבורו כרטיס כניסה לחצי הגמר.

אחרי צאתו מהמים, אמר נבו לחדשות 2: "להיות העשירי בעולם זו תוצאה מדהימה, אבל ציפיתי ליותר. נקווה שב-200 יהיה יותר טוב".

גם השחיינית הישראלית עמית עברי יצאה מהבריכה מאוכזבת: במקצה שבו התמודדה סיימה במקום השביעי בתום 58.78 שניות, מה שהקנה לה את המקום ה-18 בדירוג המוקדמות ל-100 מטרים פרפר. את הגמר היא החמיצה בארבע מאיות בלבד.

ג'ודו: ארשנסקי הודח בסיבוב השני

הג'ודוקא במשקל עד 60 ק"ג טומי ארשנסקי נכנס למשלחת הישראלית ללונדון ברגע האחרון, לאחר שזכה בכרטיס חופשי עקב היותו ספורטאי צעיר. בסיבוב הראשון הצליח ארשנסקי לגבור בהחלטת שופטים על יריב הולנדי, לאחר ששלט לאורך הקרב אך לא הצליח להשיג ניקוד גם בתום ההארכה.

בסיבוב השני פגש הישראלי את סגן אלוף העולם, היפני הירואקי הירואקה. ארשנסקי לא הצליח לגבור על היריב הקשה אך סיים את דרכו עם המון תקוות לקראת האולימפיאדה בריו בעוד ארבע שנים.

בשעה 22:55 תציין המשלחת הישראלית היסטוריה קטנה משלה. לראשונה, ייצג אותנו במשחקים שחקן בדמינטון - מישה זילברמן. זילברמן יתמודד במסגרת בית מספר 13 על הזכות להעפיל לסיבוב הבא. מכאן נאחל לכולם בהצלחה.

רוצים לקבל עדכוני אולימפיאדה שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק