מתחזקת ההערכה: המחבל מבורגס הוא אזרח בריטי

ה"דיילי מייל" ציטט בכירים במערכת הביטחון הבולגרית שסיפרו כי אנשי מודיעין מהממלכה המאוחדת מסייעים בניסיונות לחשוף את זהות האדם שפוצץ עצמו באוטובוס התיירים, מתוך הנחה שמדובר באזרח ארצם. הם קבעו כי האיש שהוצג בתיעוד מצלמות האבטחה - אינו המחבל

הניסיונות להתקחות אחר משלחיו של המחבל שביצע את פיגוע התופת בבורגס נמשכים, וכיוון חקירה חדש שנבדק כעת הוא שהאיש שפוצץ עצמו באוטובוס התיירים מישראל וגרם למותם של חמישה מהם הגיע מהממלכה המאוחדת. כך דיווח היום ה"דיילי מייל" הבריטי.

לפי הדיווח, פועלים בבולגריה סוכני מודיעין בריטיים שנטלו משארי גופת המחבל דגימות דנ"א ושרידים משיניו בניסיון לזהות האם מדובר באזרח הממלכה או באדם שהתגורר בה בתקופה האחרונה.  

ב"דיילי מייל" הסבירו כי כיוון החקירה החדש החל להיבדק אחרי שרשויות הביטחון של בולגריה פרסמו תמונות חדשות של פניו של המחבל, אחרי שראשו - שאותר כרות במרחק של כ-60 מטרים מזירת הפיצוץ - שוחזר.

החוקרים בבולגריה: האיש בתיעוד אינו המחבל

גורמי מודיעין בסופיה אמרו ל"דיילי מייל" כי האדם שהוצג בתיעוד המצלמות באחד מבתי המלון בבורגס אינו המחבל כפי שסברו תחילה. אחרי בדיקת שאריות הגופה הסבירו כי מי שנצפה בסרטון "רזה מדי".

רופא שהשתתף בבדיקה הפתולוגית העריך כי משקל המחבל עלה על 75 קילוגרמים, ולפיכך - "לאדם שתועד במצלמות אין שום קשר אליו". נוסף על כך, הוא ציין כי הממצאים שעלו עד כה מהחקירה שללו את ההשערות על כך שהאדם שביצע את הפיגוע היה אזרח שוודיה ממוצא אלג'יראי שנכלא בעבר בכלא גוונטנאמו. בשל כך, הוא ציין, הולכת ומתחזקת ההערכה שמדובר באזרח בריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת