לבנת עמדה דומייה לזכר חללי מינכן

השרה לימור לבנת החליטה לציין בעצמה דקת דומייה לזכר חברי המשלחת הישראלית שנרצחו באולימפיאדת מינכן – גם אם הוועד האולימפי לא הסכים לקיים דקת דומייה. היא הרכינה את ראשה במהלך נאומו של יו"ר הוועד האולימפי ז'ק רוג וענדה סרט שחור על זרועה

מול כולם. השרה לבנת, ארכיון (חדשות 2)

שרת התרבות והספורט לימור לבנת עמדה דקת דומייה לזכר 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן בעת נאומו של יו"ר הוועד האולימפי ז'ק רוג. השרה לבנת ענדה על שרוולה סרט שחור, והרכינה את ראשה במשך דקה בעת נאומו של רוג. חברי המשלחת הישראלים עלו עם מטפחות שחורות לזכר הטבח.

גם שדרני הערוץ הראשון, שהעביר את הטקס בישראל, ציינו את החללים כשהקרינו שקופית עם תמונות הנרצחים מייד לאחר כניסת המשלחת הישראלית והפסיקו את הקריינות למשך חצי דקה, במהלך המשך טקס כניסת המשלחות לאיצטדיון האולימפי בלונדון.

למרות בקשות מצד גורמים רבים בישראל, סירב הוועד האולימפי הבינלאומי לציין את זכר חללי מינכן בטקס הפתיחה של האולימפיאדה, שנערכת בשנת ה-40 לאירועי מינכן. גם גורמים מחוץ לישראל, ובראשם נשיא ארה"ב ברק אובמה, הביעו תמיכה בקיום דקת דומייה לזכר הקורבנות בטקס הפתיחה אך נדחו. ראש הוועד ז'ק רוג אמר כי דקת דומייה אינה מתיישבת עם הרוח של טקס הפתיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת