לאון פנטה יגיע לישראל בשבוע הבא

שיתוף הפעולה מתהדק? כשבועיים לאחר ביקורה של מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, הודיע הלילה שר ההגנה פנטה כי יגיע לארץ בשבוע הבא. פנטה צפוי לשוחח עם בכירים בישראל ובירדן על המצב בסוריה ואירן. פנטה יבקר גם בתוניסיה ובמצרים וייפגש עם הנשיא החדש מוחמד מורסי

שר ההגנה האמריקני לאון פנטה (AP)

תיאום עמדות? שר ההגנה האמריקני לאון פנטה הודיע הלילה כי יגיע בשבוע הבא למזרח התיכון ובכלל זה גם לישראל. לפני כשבועיים ביקרה בישראל מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון ובעוד מספר ימים צפוי להגיע ארצה מועמד הרפובליקנים לנשיאות מיט רומני.

על פי הודעת הפנטגון, פנטה צפוי להתחיל את ביקורו בתוניסיה ולאחר מכן ימשיך למצרים. בקהיר צפוי פנטה להיפגש לראשונה עם הנשיא החדש מוחמד מורסי וכן יקיים שיחות עם ראש המועצה הצבאית העליונה טנטאווי. פנטה צפוי לדון עם השניים בתהליך המעבר של מצרים לדמוקרטיה.

"פנטה מצפה בקוצר רוח לפגישה עם בכירים במצרים במטרה לעודד אותם להמשיך בשינוי הפוליטי המתרחש שם", מסר דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל. הוא הוסיף כי שינויי המשטר במצרים ובתוניסיה מציגים "הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה ביטחוני".

לאחר ביקורו בקהיר צפוי פנטה לנחות בישראל ואחר כך ימשיך לביקור בירדן. דובר הפנטגון מסר כי שר ההגנה צפוי "לדון עם בנות הברית הקרובות שחולקות את דאגותינו בנוגע לסוריה ולאירן". ע"פ ההערכות, עיקר הדיונים יתרכז בעתידה של סוריה ובחשש מפני זליגת הנשק הכימי שבידיה. 

אמש הביעה מחלקת המדינה האמריקנית חשש מפני התארגנות של כוחות הנאמנים למשטר אסד סמוך לחלב. "החשש שלנו הוא שנראה טבח בחלב, לפי העדויות זה מה שהמשטר מתכנן לעשות", אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד. עם זאת הדגישה נולנד כי ארה"ב לא תפעל צבאית בסוריה ללא גיבוי של מועצת הביטחון של האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת