האולימפיאדה בלונדון יוצאת לדרך: כל המספרים

אחרי 8 שנים מסידני ו-4 שנים מבייג'ינג תיפתח הערב בלונדון האולימפיאדה ה-30 בטקס מושקע במיוחד. מעל 10,000 מתנדבים ישתתפו בטקס שבשיאו ידליק הלפיד האולימפי את המשואה לאצטדיון. האש האולימפית לא תיכבה עד לסיומם של המשחקים בעוד כשלושה שבועות. טקס הפתיחה יחל ב-23:00 שעון ישראל

האירוע הגדול בעולם. האצטדיון האולימפי (AP)

יריית הפתיחה של לונדון 2012: כ-80 אלף בני אדם ישתתפו הערב בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בבירת בריטניה. ברחבי העולם צפויים מעל מיליארד בני אדם לחזות בטקס המושקע שיפתח את האירוע הגדול בעולם.

כ-10,000 מתנדבים יקחו חלק בטקס שיחל בשעה 23:00 (שעון ישראל) וייפתח בצלצול פעמון כמחווה לביג בן בלונדון. על הבמה יופיעו להקת הסקס פיסטולס ופול מקרטני שיבצע את השיר "היי ג'וד" של החיפושיות. 

23 אלף תלבושות ו-157 חזרות

עלותו של מופע הפתיחה, אותו ביים במאי הסרטים הבריטי דני בויל, עומדת על למעלה מ-27 מיליון ליש"ט (כ-171 מיליון שקלים). הטקס יעסוק בייחודו של האזור הכפרי בממלכה המאוחדת וגם יכלול מחווה לגדול המחזאים הבריטים בכל הזמנים - וויליאם שקספיר.

עבור טקס הפתיחה נתפרו כ-23 אלף תלבושות, נבנו כ-2500 אביזרים שונים ונערכו לא פחות מ-157 חזרות למשתתפים באירוע.

בהתאם למסורת, מעל 200 מדינות מרחבי העולם יכנסו בצעדה ארוכה לאצטדיון האולימפי. בראש המשלחת הישראלית יישא את הדגל המדליסט האולימפי מבייג'ינג הגולש שחר צוברי.

האולימיפאדה ה-30

הלפיד האולימיפי יגיע גם הוא לאצטדיון לאחר מסע שארך 70 יום ובו חצו מחזיקי הלפיד כ-8,000 מייל בחמש יבשות. בשיאו של הטקס תידלק המשואה האולמפית שלא תיכבה עד לסוף המשחקים, שמתקיימים השנה בפעם ה-30 מאז החלו המשחקים האולימפיים המודרניים באתונה ב-1896.

בין היושבים בקהל, ניתן למצוא את מלכת בריטניה אליזבת', משפחת המלוכה הבריטית וגם את הגברת הראשונה של ארה"ב מישל אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת