ניסיון אחרון: קלינטון דורשת דקת דומייה לזכר י"א הספורטאים

מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון שיגרה מכתב לראש הוועד האולימפי ז'אק רוג בו היא מפצירה לחזור מההחלטה שלא לקיים דקת דומייה לזכר י"א הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן. קלינטון מצטרפת לשורת מנהיגים בהם גם הנשיא אובמה הקוראים לכבד את זכר הנרצחים

בעד דקת הדומייה, קלינטון (AP)

ניסיון אחרון: יממה לפני טקס הפתיחה החגיגי של אולימפיאדת לונדון 2012, קוראת מזכירת המדינה האמריקנית, הילארי קלינטון לראשי הוועד האולימפי לחזור בהם מהחלטתם ולקיים דקת דומייה לציון 40 שנה לטבח י"א הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן.

במכתב ששיגרה קלינטון לנשיא הוועד האולימפי, ז'אק רוג, דרשה מזכירת המדינה לחזור בו מהחלטתו שלא לקיים טקס לזכר הנספים במסגרת אירועי פתיחת האולימפיאדה שייערכו מחר בבירה הבריטית בשעות הערב.

מדובר בהישג נוסף לקמפיין הישראלי אותו הוביל סגן שר החוץ דני אילון, כאשר קלינטון מצטרפת לשורת מנהיגים, בהם גם הנשיא האמריקני אובמה, שקראו להנציח את הנרצחים במסגרת טקס הפתיחה. למרות הניסיונות והמאמצים, הערכות היא שגם הפנייה הזאת לא תוביל לשינוי בהחלטה.

סגן נשיא הוועד האולימפי ד"ר תומס באך, הודה בתחילת השבוע כי התנגד לקיום דקת הדומייה מחשש ללבות את המתח בעולם הערבי. בריאיון לטלוויזיה הגרמנית הסביר באך, כי להבנתו מדינות ערב צפויות להחרים את טקס פתיחת האולימפיאדה אם תתקיים דקת דומייה - ולכן לא תמך במהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת