"הולמס חשף תוכניתו לרצוח"

כשבוע לפני הטבח שביצע בבית הקולנוע בעיר אורורה, שלח ג'יימס הולמס חבילה בדואר לפסיכיאטר באוניברסיטת קולורדו ובה מחברת עם פרטים על תוכניתו הזדונית. בין היתר היו שם איורים של הרצח המתוכנן

הולמס חשף את תוכניתו (רויטרס)

האם ניתן היה למנוע את הטבח בבית הקולנוע בעיר אורורה? רשת פוקס מדווחת כי כשבוע לפני שירה למוות ב-12 בני אדם בהקרנת הבכורה של הסרט "עלייתו של האביר האפל", שלח הרוצח ג'יימס הולמס חבילה ובה פרטים על תוכניתו השטנית לפסיכיאטר באוניברסיטת קולורדו.

גורם במערכת אכיפת החוק אמר לרשת האמריקנית כי החבילה שנשלחה בדואר הכילה מחברת "מלאה בפרטים לגבי איך הוא הולך להרוג אנשים". לדבריו, בין היתר היו שם שרטוטים של התוכנית של הולמס וציורים של הרצח המתוכנן.

החבילה ובה המידע הגורלי לא נפתחה במשך שבוע עד שהתגלתה ביום שני האחרון - שלושה ימים אחרי שהולמס הוציא את תוכניתו אל הפועל, הרג 12 בני אדם ופצע עשרות נוספים.

לא ברור האם מדובר ברופא של הולמס

בארה"ב דנים כעת בשאלה מה היה יכול הפסיכיאטר לעשות אם היה פותח את החבילה בזמן. מומחים שהתראיינו בנושא השיבו כי זה תלוי בכמה גורמים ובראשם השאלה אם הולמס היה מטופל על ידי אותו פסיכיאטר.

"אם האדם שקיבל את החבילה לא היה רופאו, אז לאותו אדם לא הייתה כל מחויבות והוא היה צריך לפנות מיד למשטרה", אמר פרופסור לפסיכיאטריה באוניברסיטת קולומביה. "אין יחסי מטפל-מטופל הכופים שמירה על סודיות במקרה כזה". בשלב זה, טרם אושר האם הפסיכיאטר אליו נשלחה החבילה אכן טיפל בהולמס או האם היה ביניהם קשר קודם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת