התביעה הצרפתית: הדריסה בדיז'ון - לא פיגוע

התובעת קבעה כי האדם שדרס 11 עוברי אורח בעיר שבמרכז המדינה לא פעל ממניעים דתיים. האיש, בן 40, אושפז ב-13 השנים האחרונות מאות פעמים במוסדות פסיכיאטריים. שמונה מהפצועים באירוע עדיין מאושפזים בבתי החולים

פיגוע בצרפת. ארכיון (רויטרס)

הפרקליטות בצרפת קבעה היום (שני) כי אירוע הדריסה אמש בעיר דיז'ון שבמרכז המדינה, שבו נפגעו 13 בני אדם, לא היה פיגוע טרור. על פי התביעה, לעצור עבר של מחלות נפש. בבתי החולים מאושפזים עדיין שמונה מהפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש, בן 40, אושפז מאז שנת 2001 157 פעמים בשל בעיות נפשיות, כשהפעם האחרונה הייתה בסתיו האחרון. לדברי התביעה, האיש פעל בעצמו וללא מניעים דתיים, וקריאתו "אללה אכבר" נועדה להעניק לו אומץ.

אתמול הוא שעט עם מכוניתו לעבר קהל גדול של עוברי אורח בעיר המרוחקת כ-300 קילומטרים מפריז. הוא נעצר באופן מיידי ונלקח להסתכלות פסיכיאטרית. "עשיתי זאת למען ילדי פלסטין", הוא אמר לשוטרים שעצרו אותו.

ביום שבת ניסה אזרח חמוש בסכין לבצע פיגוע בתחנת המשטרה בעיר ז'ו לה טור שבמרכז צרפת, ותקף את שוטרי התחנה בסכין. הוא נורה ונהרג, לא לפני שהספיק לצעוק: "אללה אכבר". התוקף הוא יליד צרפת המוכר למשטרה, אך ככל הנראה לא ביצע את המעשה על רקע לאומני.

הגבר נכנס לתחנת המשטרה ולפתע שלף סכין שהסתיר מאחורי גבו. הוא תקף שלושה שוטרים ופצע אותם קלות. אחד השוטרים הצליח לחטוף ממנו את נשקו ולירות לעברו שני כדורים שחיסלו אותו במקום.