אשת המסתורין: קים ג'ונג און נשוי

במשך חודשים שאלו בקוריאה הצפונית ובעולם כולו מי היא האישה שמופיעה לצד מנהיגה החדש של המדינה. ההשערות היו שזו אחותו, אולי חברה, בכירה בממשל, אשת סוד, זמרת. היום הודיעה הטלוויזיה הממלכתית: רי סול ג'ו היא אשתו של קים ג'ונג

האישה שאיתו (רויטרס)

קוריאה הצפונית מתרגשת: המנהיג החדש קים ג'ונג און, התחתן. בתשובה לשאלה שעלתה בפרלמנט הצפון קוריאני ומסקרנת את העולם כולו, בנוגע לזהות אשת המסתורין, אמר אחד משריו הבכירים של המנהיג: "לפי דעתי היא אשתו".

מיד אחרי שהשר הבכיר העניק את התשובה, הטלווזיה הצפון קוריאנית יצאה בהכרזה על פיה "רי סול ג'ו, רעייתו של המנהיג מר קים, השתתפה בטקס לחנוכת פארק השעשועים בפיונג יאנג - הבירה של קוריאה הצפונית.

על פי ההערכות, במהלך החודשים האחרונים מופיע ג'ונג און יחד עם האישה באירועים רשמיים ומבלה איתה בזמנו הפנוי. העולם כבר גילה שבעברה היא הייתה זמרת, חברת ילדות של המנהיג הצפון קוריאני. היא הופיע לצידו במהלך ציון יום השנה למותו של אבי האומה וסבו - קים איל סונג, וגם ישבה לצידו במהלך הופעת תרבות שכללה דמויות של וולט דיסני.

קים ג'ונג און, שמנהיג רפורמות במדינה המסוגרת פועל בניגוד לדרכו של אביו, שלא נראה בציבור יחד עם זוגתו או בני משפחתו. מלבד הכנסת דמויות וסרטים מהמערב, ושינויים פרסונלים בהנהגה, הוא מציג עכשיו - זוגיות נשיאותית - בסגנון קוריאה הצפונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת