פגם נדיר הציל את הפצועה ממוות בטוח

פטרה אנדרסון בת ה-22 הייתה בין הפצועים בטבח שבוצע בבכורת הסרט באטמן בקולורדו. היא נורתה 4 פעמים, כשאחד הכדורים חדר לראשה ועבר דרך המוח. הודות לפגם מולד נדיר, הכדור עבר במוח מבלי לפגוע בתאים חיוניים והיא צפויה לחזור לתפקוד מלא אחרי שתסיים את הליך השיקום

ההבדל בין מבנה המוח הנורמלי לחריג (מימין (CNN)

תקראו לזה השגחה אלוהית, גורל, או פשוט הרבה מזל טוב - אחד מהם הציל את חייה של פטרה אנדרסון ממוות בטבח המזעזע בהקרנת הבכורה של "עלייתו של האביר האפל" בקולורדו. אנדרסון בת ה-22, הייתה בבית הקולנוע כשג'יימס הולמס פתח בירי לעבר הצופים והרג 12 מהם.

היא נורתה שלוש פעמים בזרוע וכדור נוסף פילח את אפה וחדר לאזור המוח. הפגיעה, שהייתה אמורה להיות קטלנית, הסתיימה בפציעה קשה שאנדרסון צפויה להחלים ממנה לחלוטין. זאת, הודות לפגם מולד במבנה המוח שלה, שאנדרסון כלל לא הייתה מודעת אליו.

מדובר בפגם נדיר במוח, שיוצר חלל נוזלים רחב יותר במרכזו בהשוואה למוח נורמלי. זה מה שגרם לכדור שחדר לראשה "לחלוף" דרך המוח מבלי לפגוע בתאים חיוניים. הצוות הרפואי שמטפל בה מתאר את המקרה של אנדרסון כלא פחות מנס. ביום שני האחרון, היא הועברה מהיחידה לטיפול נמרץ בבית החולים בקולורדו והחלה בשיקום שכולל פיזיותרפיה.

הצוות הרפואי שמלווה אותה מעיד שהיא מסוגלת ללכת, לדבר ואפילו לצחוק. "כולנו המומים", אמר חבר קרוב של אנדרסון בריאיון ל-CNN, וביקש להודות לכל אנשי הקהילה שתומכים בפצועה ובמשפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת