צפו: מאמן נלכד בפיה של נקבת לוויתן - וניצל ממוות

לקן פיטרס, מאמן לוויתנים בפארק "עולם המים" בסן דייגו שבארה"ב, היה הרבה מזל, לאחר שהיונקת הענקית שאותה אימן תפסה את רגלה וצללה עמו לעומק בריכת האימונים. בסרטון המתעד את האירוע נראה פיטרס כשהוא מנסה להיחלץ במשך זמן ארוך, ולבסוף מצליח - כשהוא פצוע וחבול. כך זה נראה

סרטון וידאו שפורסם היום מציג תמונות דרמטיות במיוחד מתחת למים, ובהן נראית נקבת לוויתן תופסת את מאמנה ברגלו - וצוללת עמו אל הקרקעית. המאמן הצליח לבסוף להיחלץ, אך רגלו נשברה והוא נזקק לטיפול רפואי.

האירוע הדרמטי התרחש בשנת 2006 בפארק "עולם המים" שבסן דייגו, אך הסרטון המתעד אותו נחשף היום כחלק מקמפיין שמנהל שר העבודה האמריקני נגד תנאי העסקתם של מאמנים בפארקי שעשועים, כגון זה המצולם.

בקליפ נראה מאמנה של הלוויתנית קן פיטרס,  כשרגלו נלכדת בפיה של היונקת הענקית, שאינה מרפה ממנו וצוללת עמו עמוק אל תוך הבריכה. במשך דקה נאבק המאמן עד שהצליח להיחלץ - רק כדי לצלול שוב במים למשך 40 שניות נוספות. לבסוף, הצליח האיש בדרך נס להיחלץ ממלתעותיה של נקבת הלוויתן, אך רגלו נשברה והוא הועבר לקבלת טיפול רפואי.

עוד נמסר, כי בפארק מים נוסף באורלנדו אירע בחודש פברואר 2010 אירוע דומה, ובו הותקף מאמן לוויתנים אחר על ידי מושא אימוניו. גם הוא הועבר בסופו של האירוע לקבלת טיפול, אך לרופאים לא נותרה ברירה - והם נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת