רוצח השוטרים בניו יורק התריע: "הם הרגו לנו אחד, אני אהרוג שניים"

יממה לאחר שירה למוות בשני שוטרים לבנים בניו יורק, חושפת המשטרה המקומית את עברו הפלילי של הרוצח איסמעיל ברינסלי, שכולל מעורבות באירועים אלימים רבים ומעצרים. עוד נחשפו התרעותיו ברשתות החברתיות אודות כוונותיו: "חכו ותראו מה אעשה. השוטרים הרגו לנו צעיר אחד, אני אהרוג שניים מהם"

קיצוני ואלים. ברינסלי (SKY NEWS)

"הם הרגו אחד משלנו, בואו נהרוג שניים מהם. חכו ותראו מה אעשה": כך הזהיר איסמעיל ברינסלי, רוצח השוטרים מניו יורק שהתאבד אחרי שירה בשני שוטרי סיור בברוקלין. לטענת המשטרה, ברינסלי התריע מראש על כוונותיו ברשתות החברתיות - ואף רצה שיצפו בו. לדבריו של ברינסלי, הוא יצא לרצוח שוטרים כנקמה על מותם של אריק גארנר ומייקל בראון האפרו-אמריקנים, שמתו כתוצאה מאלימות של שוטרים לבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש פורסם שרוצח השוטרים מניו יורק שהתאבד אחרי שירה בשני השוטרים שלשום, אף עודד משתמשים לעקוב אחריו בטוויטר בהבטחה ל"אקשן". ברינסלי כתב גם בדף האינסטגרם שלו: "חכו ותראו מה אני הולך לעשות", ממש לפני שיצא למסע הרצח בברוקלין.

זירת הירי בניו יורק, שלשום (AP)

משטרת ניו יורק דיווחה אמש על פעילותו של ברינסלי ברשתות החברתיות, בשעות שלפני רצח וונג'ין ליו בן ה-32 ורפאל ראמוס בן ה-40. לפני שירה בהם, הוא פגע גם בחברתו שנקה ת'ומפסון בת ה-29 שמאושפזת במצב קשה אחרי שספגה כדור בבטנה. בדף האינסטגרם שלו כתב ברינסלי הודעות שמתייחסות למותם של גרנר ובראון, שנורו על ידי שוטרים לבנים בחודשים האחרונים כמעין "הצדקה" לפעולותיו.

"אני אתן לחזירים (כינוי לשוטרים) כנפיים. הם הרגו אחד משלנו, בואו נוריד שניים מהם", כתב. שעתיים לפני שהעלה את הפוסט המצמרר הוא כתב "אולי זה הפוסט האחרון שלי, אני משכיב את החזירים לישון".

אמו של ברינסלי הזהירה מההתנהגות האלימה של בנה

התבטאויותיו של ברינסלי הינן קיצוניות למדי, במיוחד על רקע המתח הגזעי ששוב עולה לכותרות בארצות הברית. המשטרה טוענת שברינסלי נעצר 19 פעמים עקב מעורבות באירועים אלימים ואמו אף הזהירה את השוטרים מההתנהגות האלימה של בנה.

עקב ההגבלות שמטיל ראש העיר ביל דה בלזיו על הטיפול בגורמים הקיצוניים והמאיימים בתפוח הגדול, כינה עיתון ה"ניו יורק טיימס" את הפרשה "התפוח הקרוב". "דמם של השוטרים נשפך בבית העירייה - ובמשרדו של ראש העיר", אמר נשיא ארגון השוטרים בניו יורק פטריק לינץ'. 

לא מטפל בקיצונים כראוי? דה בלזיו (רויטרס)

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שנופש בהוואי לחופשת חג המולד, העביר הודעת גינוי על מותם של השוטרים. רודי ג'וליאני, שכיהן כראש עיריית ניו יורק בעבר, לא הסתפק בהודעת הנשיא - ותקף את הנשיא: "יש לבית הלבן אחריות לרצח השוטרים בניו יורק - זאת מפני שהנשיא תמך בהפגנות נגד אלימות המשטרה שנערכו בכל רחבי ארה"ב. חזינו בארבעה חודשים של תעמולה ושנאה נגד המשטרה, שהחלה בנשיא".