נסיכת ספרד בדרך לדוכן הנאשמים

כתב אישום הוגש נגד הנסיכה כריסטינה בגין הלבנת כספים ומעילה בכספי ציבור. לאחר ארבע שנים של חקירה, החליט בית משפט בספרד להעמיד אותה לדין בפרשה שבה חשוד גם בעלה הדוכס. ספרד מאוכזבת וזועמת על אורח החיים שכריסטינה ובעלה ניהלו בשנים האחרונות, ככל הנראה גם על חשבון קרנות ששייכות לציבור הספרדי

מבוכה למשפחת המלוכה (רויטרס)

כתב אישום תקדימי נגד משפחת המלוכה: שופט במדריד הגיש היום (שני) כתב אישום נגד נסיכת ספרד כריסטינה דה בורבון, אחותו הצעירה של המלך הספרדי. כתב האישום נגד הנסיכה, שבין היתר נאשמת בהעלמת מס, הוא הראשון בהיסטוריה המודרנית נגד בן משפחת המלוכה הספרדית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום שהגיש השופט חוזה קסטרו כולל שני סעיפי הונאה של רשויות המס והוא הוגש אחרי חקירה שנמשכה ארבע שנים. בחודש פברואר האחרון תושאלה הנסיכה כריסטינה בת ה-49 בנוגע לפרשה בבית המשפט של פלמה דה מיורקה, שם היא כשלה בעדות על מעורבותה בפרשת שחיתות הקשורה לעסקי בעלה, הדוכס אינקי אורדנגרין.

ביקורת על אורח החיים הנהנתני (רויטרס)

הנסיכה ממעטת בהופעות פומביות מתחילת החקירה

הדוכס נחשד בהלבנת כספים והעברת שישה מיליון אירו מקרנות ציבוריות לחברות בבעלותו בקונצרן "נונז", וייתכן כי גם הוא יועמד לדין בהמשך. על פי כתב האישום, הנסיכה הוציאה בעצמה חלק מהכספים לצרכיה האישיים, וידעה על מעשיו של בעלה. גם היא וגם בעלה הכחישו את מעורבותם בפשעים.

מאז הפרשה, כריסטינה ממעטת בהופעות פומביות. הפרשה מאוד מביכה את משפחת המלוכה הספרדית ובעיתונות הספרדית שבו והדגישו את אורח חייהם הנהנתני של בני המלוכה, שמוצג כאורך חיים שהתאפשר על חשבון הציבור הספרדי , שסובל ממשבר כלכלי לא פשוט.