קלינטון: יש לפעול נגד האנטישמיות

מזכירת המדינה האמריקנית נשאה דברים באתר הזיכרון שבוושינגטון הבירה. היא התייחסה לדרכים למנוע רצח עם נוסף במאה ה-21, והדגישה: "יש להילחם באנטישמיות"

הילרי קלינטון. ארכיון (חדשות2)

בצל החשש מפני שימוש בנשק כימי בסוריה והאיום שנשקף מתכנית הגרעין של אירן, נשאה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון נאום במוזיאון לזכר השואה בוושינגטון הבירה. את הנאום העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"יש לפעול נגד אנטישמיות", הדגישה קלינטון והוסיפה: "כאשר ראשי מדינות ומנהיגי דת מכחישים שואה, אסור לנו לתת לשקרים שלהם להישאר ללא מענה. אנחנו חייבים להגיב כאשר ביקורת על המדיניות של ישראל עוברת את לפסים אנטישמיים".

בנוסף, התייחסה קלינטון למצב בסוריה ואירן, וציינה שיש לעשות שימוש בכלים דיפלומטיים לפני תקיפה צבאית. לדבריה, יש להתמקד בפעילות הומאניטארית, אכיפת חוק וסנקציות כדי להשיג תוצאות.

אובמה: אסד יישא באחריות

רק אתמול הזהיר ברק אובמה כי נשיא סוריה בשאר אסד כי יישא באחריות, אם ייבצע "טעות טרגית" בשימוש הנשק הכימי שברשותו.

בנאום שנשא אובמה בנבדה, הוא ייצא באופן גלוי נגד הנשיא הסורי: "בזמן זה אנחנו פועלים כדי שהעם הסורי יזכה לעתיד טוב יותר, חופשי משלטון אסד".

"בהתחשב במצבור הנשק הכימי שנמצא בידי השלטון, אנחנו נמשיך להבהיר לאסד ולאלו שבסביבתו כי העולם עוקב המתרחש", הדגיש אובמה והוסיף: "הם ימצאו אחראים על ידי הקהילה הבינלאומית וארצות הברית אם הם יבצעו טעות טרגית בגלל שימוש בנשק זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת