אובמה: "אסד ישלם מחיר על תקיפה בנשק כימי"

בעוד הקרבות בסוריה נמשכים, משגר נשיא ארה"ב מסר מאיים לנשיא אסד. "אנו פועלים כדי שהעם הסורי יזכה לעתיד טוב יותר, חופשי משלטון אסד", מדגיש אובמה ומבהיר: "אסד ישא באחריות על שימוש בנשק שברשותו"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה מזהיר היום כי נשיא סוריה בשאר אסד כי ישא באחריות, אם ייבצע "טעות טרגית" בשימוש הנשק הכימי שברשותו.

בנאום שנשא אובמה בנבדה, הוא ייצא באופן גלוי נגד הנשיא הסורי: "בזמן זה אנחנו פועלים כדי שהעם הסורי יזכה לעתיד טוב יותר, חופשי משלטון אסד".

"בהתחשב במצבור הנשק הכימי שנמצא בידי השלטון, אנחנו נמשיך להבהיר לאסד ולאלו שבסביבתו כי העולם עוקב המתרחש", הדגיש אובמה והוסיף: "הם ימצאו אחראים על ידי הקהילה הבינלאומית וארצות הברית אם הם יבצעו טעות טרגית בגלל שימוש בנשק זה".

115 אלף פליטים נמלטו מסוריה מתחילת העימותים

בתוך כך מוסרים גורמים באיחוד האירופי כי מספר הפליטים הסורים שנמלטו מהמדינה עקב הקרבות הקשים הגיע ל-115 אלף. מהנציבות האירופאית לענייני פנים נמסר כי הפליטים נמלטו לטורקיה, ללבנון, לעירק ולירדן.

האופוזיציה בסוריה מדווחת כי כוחות המשטר הצליחו לשוב ולהשתלט על חלקים נרחבים מהבירה דמשק, אולם לוחמים של צבא המורדים עדיין שוהים בעיר. משעות הבוקר נהרגו בסוריה לפחות 111 בני אדם לפי הדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת