אחרי האיומים מפיונגיאנג: האקרים פרצו לכור בקוריאה הדרומית

הממשל בסיאול מדווח כי אחד הכורים הגרעיניים במדינה עמד בפני מתקפת סייבר של האקרים אלמונים. החברה המנהלת את המתקן מרגיעה וטוענת כי לא נגרם נזק ולא אבד מידע רגיש

"עמדנו במתקפה". ארכיון (רויטרס)

על רקע המתיחות בין ארה"ב לקוריאה הצפונית בעקבות פריצת ההאקרים למחשבי חברת "סוני" וגניזתו של הסרט "ריאיון סוף", אישרה הבוקר (שני) ממשלת קוריאה הדרומית דיווחים שלפיהם האקרים פרצו למחשבי אחד הכורים האטומיים במדינה. החברה שמנהלת את מערכת הכורים בקוריאה דיווחה כי לא נגרם נזק למתקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחברה אמרו כי התקיפה לא גרמה לאובדן מידע שאוחסן במחשבי הכור הגרעיני. בקוריאה הדרומית חוששים כי מתקפת הסייבר מגיעה על רקע האיומים מצד שכנתה מצפון לפרוץ לגופים שונים במדינה, לאחר שפיונגיאנג הואשמה על ידי ארצות הברית כי היא עומדת מאחורי מתקפת הסייבר על מחשבי חברת הסרטים "סוני".

שר האנרגיה הדרום קוריאני הגיב לאירועים האחרונים ואמר כי ארצו מסוגלת להתמודד מול כל איום סייבר על כוריה הגרעיניים. לדבריו, אין ביכולתם של ההאקרים לפגוע בהגנת המתקנים.

"נפוצץ את הבית הלבן"

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הרשמית KCNA כי המשטר בפיוניאנג מאיים "לפוצץ את הבית הלבן" בתגובה להאשמה בדבר הפריצה למחשבי "סוני" - שהובילה לביטול הקרנת הסרט השנוי במחלקת "ריאיון סוף".

המשטר של קים המשיך להתכחש לאחריות לנושא ואף טען כי ארצות הברית עצמה פרצה למחשבים "כתעמולה נגד קוריאה".

על פי הדיווח, בידי קוריאה הצפונית נמצאות "ריאיות מובהקות" לכך שארצות הברית למעשה ביצעה את הפריצה והאשימה את היריבה המסוגרת. בהודעה, שפורסמה על ידי בכירים בממשל, נטען כי ארצות הברית תכננה את הסרט השנוי במחלוקת על מנת להפיל את התיק על קוריאה הצפונית.

ממשיך לאיים. קים (רויטרס)

אובמה: "אקט של מלחמה"

נציגי המשטר הוסיפו לאיים בתגובה על "עלבונות נוספים לכבודנו - המשטר נפגע מהסרט, בו המנהיג מחוסל, ואנו כבר פתחנו בפעילות נגד". ארצות הברית זכתה בהודעה לכינוי הגנאי "ביוב של טרור" ו"אימפריאליזם שתלטני". ההודעה נחתמה במסר המאיים: "העם והצבא מוכנים לחלוטין לעימות עם ארצות הברית בכל מרחב, כולל לוחמה קיברנטית, על מנת לפוצץ את המבצר שלהם".

שעות ספורות לפני האיום, נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס למתקפת ההאקרים על חברת "סוני" ואמר כי לא מדובר ב"אקט של מלחמה" אלא ב"מעשה של סייבר ונדליזם". "זו הייתה מתקפה יקרה מאוד, אנו מתייחסים לנושא ברצינות רבה ונגיב בהתאם", הדגיש אובמה בריאיון ל-CNN.