ה"ג'וקר" הופיע לראשונה בביהמ"ש

ג'יימס הולמס שמואשם ברצח 12 אנשים ופציעתם של עשרות בבכורת הסרט החדש בסדרת "באטמן" הופיע היום לשימוע הראשון והעולם קיבל מבט ראשון על האיש השנוא באמריקה. כבול באזיקים, הולמס שתק במשך כל השימוע ונראה מטושטש לגמרי

שלושה ימים אחרי הטבח בארה"ב, ג'יימס הולמס הופיע לראשונה בבית המשפט וסיפק לציבור האמריקני אפשרות ראשונה לראות את האיש שמואשם ברצח 12 בני אדם ופציעתם של עוד עשרות.

הולמס נראה מטושטש לחלוטין בבית המשפט, שיערו עדיין צבוע כתום בוהק. הוא ישב בשקט וגלגל את עיניו מול דבריו של השופט, כשידיו ורגליו נותרו באזיקים לאורך כל השימוע. השופט הודיע שביום שני, ה-30 ליולי, יוגש כתב האישום נגד ג'יימס הולמס. התובעת של קולורדו קרול צ'ימברס כבר אמר שכנראה תבקש לגזור על הולמס עונש מוות, אבל החלטה רשמית תוגש רק בעוד יותר מחודש. ההוצאה להורד האחרונה נערכה בקולורדו לפני 15 שנים.  

ג'יימס הולמס, שירה למוות ב-12 בני אדם ובהם ורוניקה מוסר סאליבן בת השש במהלך הצגת הבכורה בקולורדו של סרט באטמן החדש, מוחזק בבידוד תחת פיקוח צמוד מחשש שעצירים אחרים ינסו לפגוע בו. הוא ממשיך להתנהג מוזר ולטעון: "אני האויב של בטמן, אני הג'וקר". המשטרה בדנבר טוענת היום שמצאה בדירתו של הולמס מסיכות וכרזות של סרטי באטמן.

שלושה ימים אחרי מעצרו, הסטודנט הצעיר שצבע את שיערו בכתום בוהק, ממשיך באותו הקו שנראה לא שפוי. עציר שפגש את הולמס במעצר מספר שהסוהרים מפקחים עליו מקרוב כל הזמן מחשש שיתאבד וכי הוא מוחזק בבידוד. "הוא לא מראה שום סימן לחרטה, הוא חושב שהוא עדיין בסרט", אמר.

צפו: הולמס בן ה-18 מרצה בפני בני נוער

העציר, ויין מאדלי, מספר על השנאה להולמס. "כל האסירים מדברים על חיסולו, הם מחפשים הזדמנות, הם מדברים רק על זה". הולמס הופיע היום לראשונה מול בית המשפט ובארצות הברית הוויכוח סביב עונש המוות והזכות להחזיק נשקים מתעוררת לחיים, במיוחד - לקראת הבחירות בנובמבר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת