30 מטענים בדירת הנפץ של "הג'וקר"

במשטרת קולורדו עדיין חוקרים את המניע לטבח במהלך הסרט באטמן: כמויות אדירות של חומר נפץ מאולתר וחומרים נפיצים שונים הועלו באש במתחם מבודד, לאחר שעות של פעילות משטרתית בדירתו של היורה – חלקם הכילו חומרים כימיים מסוכנים. היום צפוי נשיא ארצות הברית ברק אובמה להגיע לקולורדו ולהתייחד עם משפחות 12 הנרצחים

עד עכשיו לא ברור מה המניע של ג'יימס הולמס, הגאון המשוגע, שהיה סטודנט מצטיין למדעי המוח ונטש רק לפני חודשיים את לימודיו לתואר דוקטור לצאת למסע הירי הקטלני, שהביא למותם של 12 בני אדם ולפציעתם של עשרות במהלך הבכורה של הסרט "באטמן" ביום שישי האחרון. לאחר שעות ארוכות פינתה משטרת קולורדו את כל חומרי הנפץ מדירתו של הולמס, שלדברי המשטרה היו יכולות לפוצץ קומפלקס דיור שלם.

30 מטענים של חומר נפץ וחומרים כימיים הוצאו מדירתו של הסטודנט הצעיר בקומה השלישית שבה התגורר, כשגודלו של כל אחד ככדור כדורגל. שוטרים וסוכנים של ה-FBI הכניסו אותם למשאית עמוסה בחול ים ונסעו איתם למגרש נטוש, שם הניחו את המטענים בתוך תעלות ושפכו עליהם סולר כדי להבעיר אותם. ככל שמתקדמת החקירה, מתגלה התכנון המוקדם לירי, שבוצע במהלך החודשים האחרונים.

חלק מהחומרים נשלח למעבדות של ה-FBI בווירג'יניה, שם יחקרו אותם בניסיון לברר כיצד למד להכין את מטעני הנפץ שבנה מהם. ג'יימס יאקון, ראש משרד ה-FBI שאחראי על חקירת האירוע הבהיר כי "שוטר או שכן שהיו נכנסים לדירתו של ג'יימס הולמס אחרי שמלכד אותה היו סופגים פגיעות קשות או נהרגים".

אבל גדול בארצות הברית בעקבות הירי שהביא למותם של 12 אזרחים, שהצעירה בהם היא ילדה בת שש. היום יגיע נשיא ארצות הברית ברק אובמה לאורורה, שם ישתתף בטקס הזיכרון שייערך לזכר הנרצחים.

הולמס עצמו הועבר למעצר בבידוד תחת אבטחה כבדה, מתוך חשש שאסירים אחרים ינסו לפגוע בו כנקמה על הטבח המזוויע שביצע. מחר אחר הצהריים (שעון ישראל) יובא הרוצח בפעם הראשונה בפני שופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת