צרפת: דרס 11 "בשביל ילדי פלסטין"

חשד לפיגוע דריסה בעיר דיז'ון שבמרכז המדינה: נהג מכונית שעט לתוך קהל של עוברי אורח ופצע שניים מהם קשה. ככל הנראה מדובר באדם בעל עבר פסיכיאטרי. אתמול התרחש אירוע דומה כששלושה שוטרים נדקרו בעיר ז'ו לה טור. התוקף נורה למוות

פיגוע בצרפת. ארכיון (רויטרס)

חשד לפיגוע דריסה בצרפת: אדם שעט עם מכוניתו הערב (ראשון) לעבר קהל גדול של עוברים אורח בשלושה בעיר דיז'ון שבמרכז צרפת - מרחק 300 קילומטר מפריז. 11 בני אדם נפצעו בתקרית, שלושה מהם ככל הנראה במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי ראייה טענו כי נהג המכונית הפוגעת צעק "אללה אכבר" בזמן האירוע. הדורס נעצר ונלקח לבדיקה פסיכיאטרית. "עשיתי זאת למען ילדי פלסטין", הוא אמר לשוטרים שעצרו אותו.

"הנהג, גבר בן 40, אינו מאוזן ככל הנראה והוא אושפז בבית חולים פסיכיאטרי", מסר מקור המקורב לחקירה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "לעת עתה המניעים שלו עדיין אינם ברורים".

אתמול: אזרח צרפתי תקף שוטרים בז'ו לה טור

אזרח חמוש בסכין ניסה אמש לבצע פיגוע בתחנת המשטרה בעיר ז'ו לה טור שבמרכז צרפת, ותקף את שוטרי התחנה בסכין. הוא נורה ונהרג, לא לפני שהספיק לצעוק: "אללה אכבר". התוקף הוא יליד צרפת המוכר למשטרה, אך לא על רקע לאומני.

הגבר נכנס לתחנת המשטרה ולפתע שלף סכין שהסתיר מאחורי גבו. הוא תקף שלושה שוטרים ופצע אותם קלות. אחד השוטרים הצליח לחטוף ממנו את נשקו ולירות לעברו שני כדורים שחיסלו אותו במקום.

"החקירה מובילה לכיוון של איסלאם קיצוני", אמר אמש גורם המקורב לחקירה. "הוא צעק 'אללה אכבר' רגע לפני נשימתו האחרונה".