צפו: המשטרה פרצה לבית "הג'וקר" בקולורדו

כוחות הביטחון בארה"ב פרצו לביתו של ג'יימס הולמס שרצח 12 בני אדם ופצע עשרות כשפתח בירי מסיבה לא ברורה בהקרנת הבכורה של הסרט "בטמן" באורורה שבקולרדו. לשוטרים הוא אמר: "אני הוא ג'וקר" וצבע את שיערו באדום. בדירתו התגלו חומרי נפץ חשודים. הכוחות ניטרלו את אחת הפצצות

מומחי פצצות פרצו לביתו הממולכד של ג'יימס הולמס, המכונה "הג'וקר", שגרם למותם של 12 בני אדם ולפציעתם של עשרות, לאחר שפתח בירי באולם הקולנוע בערב הקרנת הבכורה של הסרט "בטמן" באורורה ארה"ב. הכוחות הצליחו לנטרל את אחת הפצצות שהייתה בדירתו וביצעו מספר פיצוצים מבוקרים. את הפריצה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

כוחות FBI שאיתרו את דירתו של הולמס, החדירו למקום רובוטים שמצאו חוטים שנחשדים כחומרי נפץ או חומרים כימים. בחקירתו הודה הולמס כי מלכד את הדירה, זאת כדי שבעת שהשוטרים יכנסו למקום - תעלה הדירה בלהבות. חמישה בניינים מסביב לדירה פונו מיושביהם מחשש לפיצוץ גדול שייגרם לאחר הפריצה לדירה.

מסטודנט מצטיין באוניברסיטה - לרוצח

הולמס, בנם של ארלין, אחות במקצועה ורוברט מנהל חברת תוכנה, היה תלמיד מבריק ומצטיין למדעי המוח באוניברסיטה. שכניו מתארים אותו כבחור צעיר, מסודר וממעט במילים. "הוא צבע את שיערו באדום ואמר שהוא הג'וקר", בכיר במשטרת המקומית. "בעת הרצח הוא חבש קסדה, אפוד מגן, מגני רגליים, מגן גרון מפשעה ומסכת גז".

ב-FBI פועלים לפענח את פרופיל הרוצח, כדי לנסות ולהבין מה היה הגורם שהביא אותו לצאת למסע ההרג.

בסביבת בית הקולנוע נערכו הלילה עצרות זיכרון המוניות, ובבית הלבן הורד הדגל לחצי התורן. "אנחנו עדיין אוספים את כל הפרטים בנוגע למה שקרה וחשוד אחד במעשה נעצר על ידי המשטרה", אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה. "הממשלה מוכנה לעשות כל מה שיידרש כדי להביא את מי שאחראי לפשע הנתעב הזה למשפט, ואנו ננקוט בכל צעד אפשרי כדי להבטיח את שלומם של אנשינו".

גם ראש הממשלה נתניהו הביע את תנחומיו בעקבות האירוע. "אני שולח את תנחומיי ואת תנחומי העם בישראל למשפחות ההרוגים האמריקנים באורורה, קולורדו, ואת איחולינו להחלמה מהירה ומלאה של הפצועים", כתב נתניהו במכתב ששיגר לנשיא ארה"ב ברק אובמה. "אנו מבינים היטב את הכאב והאובדן שאתם חשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת