סגן נשיא הוועד האולימפי: התנגדתי לדקת דומייה מחשש לחרם ערבי

הוועד האולימפי החליט שלא לקיים דקת דומייה לזכר 11 הספורטאים שנהרגו בטבח באולימפיאדת מינכן לפני 40 שנה. לטענת סגן נשיא הוועד האולימפי, הוא אינו לא להרגיז את העולם הערבי וחשש שיחרימו את טקס הפתיחה - ולכן התנגד למהלך

הוועד האולימפי סירב לציון דקת דומייה (רויטרס)

סגן נשיא הוועד האולימפי ד"ר תומס באך, אמר כי התנגד לקיים דקת דומייה בפתיחת המשחקים האולימפים בלונדון לזכר הספורטאים שנרצחו באולימפיאדת מינכן - מחשש ללבות את המתח בעולם הערבי.

בריאיון לטלוויזיה הגרמנית הסביר באך, כי הוא שמע שמדינות ערב צפויוית להחרים את טקס פתיחת האולימפיאדה אם תתקיים דקת דומייה - ולכן לא תמך במהלך.

רק לפני יומיים מסר נשיא ארה"ב ברק אובמה, הודיע כי הוא תומך בהנצחתם של 11 הספורטאים שנרצחו במהלך אולימפיאדת מינכן לפני 40 שנה במהלך טקס פתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון. ההצהרה באה לאחר הודעת הוועד האולימפי כי טבח הספורטאים יונצח באירועים אחרים, אך לא בטקס פתיחת המשחקים.

דובר המועצה לביטחון לאומי, טומי וייטור, הוסיף כי "ארצות הברית תומכת במסע הציבורי לציון 40 שנה לטבח במשחקי מינכן, והיא סבורה שהדבר צריך להיעשות בדקת דומייה בטקס הפתיחה". פרט לנשיא אובמה, הצטרפו ליוזמה הישראלית להנצחת הספורטאים בטקס פתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון גם שר החוץ הגרמני והפרלמנט הקנדי.

מטרת היוזמה היא לשבור את התנגדות הועד האולימפי לציון 40 שנה לטבח 11 הספורטאים באולימפיאדת מינכן במהלך טקס פתיחת המשחקים שיתקיים בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת