בזמן הקרנת הבכורה של "בטמן": אדם פתח באש, 12 נהרגו

אלמוני חמוש נכנס אל אולם בקולורדו שבארה"ב, שבו הוצג הסרט "עלייתו של האביר האפל". הוא החל לירות לכל עבר וגרם להרוגים ונפגעים רבים, בהם גם ילדים. האיש נלכד על ידי כוחות המשטרה המקומית, שם עדיין לא הצליחו לברר את הרקע למעשה. "היורה חבש קסדה והחזיק רובה ציד", סיפר אחד מעדי הראייה לאירוע

12 בני אדם נהרגו וכ-40 אחרים נפצעו בדרגות שונות, כשצעיר חמוש חדר לאולם בית קולנוע בעיר אורורה שבמדינת קולורדו שבארה"ב ופתח באש לכל עבר. הוא עטה על פניו מסכה של בטמן - בעת שבמקום נערכה הקרנת הבכורה של הסרט "עלייתו של האביר האפל" מסדרה זו. גורמים רשמיים בארה"ב מסרו כי האדם שנעצר בחשד לביצוע הירי הוא ג'יימס הולמס בן 24, עד כה לא נמסר המניע למעשה.

לפי חקירה ראשונית, הוא התמקם בחלקו האחורי של האולם - ריסס גז מדמיע לעבר הקהל והחל לירות. כשנעצר טען כי הטמין חומרי נפץ בדירת מגוריו, מה שהביא את הרשויות לפנות את הבניין כולו מיושביו.

נשיא ארה"ב ברק אובמה הביע צער בעקבות תקרית הירי שאירעה בבית הקולנוע בקולורדו שבדנבר. "אני ורעייתי מישל המומים מהירי הנורא", ציין אובמה. גם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני, הביע את צערו על תקרית הירי בבית הקולנוע, ואמר כי "אני ורעייתי מצטערים על מותם של 15 בני אדם בקולורדו".

"היורה חבש קסדה והחזיק רובה ציד"

"הסרט החל, ולפתע שמענו ירי", סיפר אחד מעדי הראייה לאירוע הקשה. "ניסינו לצאת, אבל היה עשן סמיך מאוד", סיפר הניצול, והוסיף: "הצלחתי לראות את היורה. הוא חבש קסדה והיה מכוסה בבגדים שחורים כשהוא מחזיק רובה ציד".

"התעשתנו באופן מיידי, והתחלנו לרוץ לכיוון היציאה תוך שאנחנו רואים המון אנשים מכוסים בדם ושוטר שלקח בידו ילדה קטנה כשהיא מכוסה בדם ולא זזה. היו לה חורי ירי בגב. זה היה נורא".

פול אוטרמט, עד ראייה נוסף לאירוע, היה באולם בעת תקרית הירי. "הייתי יחד עם חברה שלי באולם, ולפתע נכנס גבר והשליך רימון גז לקהל. חשבנו שזה חלק מההצגה", סיפר בתדהמה, והוסיף: "לפני שהבנו מה קורה - הוא התחיל לירות לכל כיוון. נשכבנו על הרצפה וזחלנו מהר החוצה".

במשטרת המחוז מסרו כי גם בתום חקירה ראשונית, טרם התברר המניע לירי - אך עם זאת ציינו כי התוקף חדר לאולם חמוש בשלושה כלי נשק ואפוד קרמי.

בריאיון לרשת "סקיי" הבריטית, סיפרה עדת ראייה שהייתה באולם בית הקולנוע בעת הטבח: "שמעתי יריות, אבל תחילה חשבתי שזו בדיחה. אחר כך, כולם התחילו לברוח". אדם נוסף שהיה בזירה תיאר תמונה דומה: "באמצע הסרט נכנס לפתע אדם לאולם. הייתי בטוח שזה סוג של גימיק, אבל הוא החל לרסס גז מדמיע ופתח בירי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת