האו"ם: "מגנים את הפיגוע בבורגס, לתפוס את המבצעים"

מועצת הביטחון של האו"ם גינתה הלילה את פיגוע הטרור נגד הישראלים בבורגס וקראה למדינות לשתף פעולה עם החקירה. מוקדם יותר ישראל שלחה אגרת לאו"ם בה הדגישה כי "מתקפת הטרור היא חלק מקמפיין טרור בינלאומי בהובלת אירן וחיזבאללה נגד ישראלים". נשיא ארה"ב אובמה: המעשים ברברים, אנו שבורי לב

האו"ם מגנה, הפיגוע הקטלני בבורגס (חדשות 2)

מועצת הביטחון של האו"ם גינתה הלילה את הפיגוע הקטלני בבורגס בו נהרגו חמישה ישראלים. "הטרור על כל צורותיו וגילוייו מהווה את האיום החמור ביותר על השלום והביטחון הבינלאומי", הדגישו באו"ם. "כל פעולות הטרור אינן מוצדקות, וזה לא משנה מהי הסיבה לביצוען".

בנוסף, באו"ם קראו לכלל המדינות לשתף פעולה עם החקירה ושלחו תנחומים למשפחות ההרוגים. כמו כן, הם הבהירו כי יש צורך לתפוס בהקדם את המבצעים, המשלחים והממנים של הפיגוע.

מוקדם יותר שלחה ישראל איגרת תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, בה נכתב כי "מתקפת הטרור בבולגריה הינה חלק מקמפיין טרור בינלאומי, בהובלת איראן וחיזבאללה נגד אזרחים ישראלים ויהודים ברחבי העולם".

במקביל, נשיא ארה"ב ברק אובמה שב והדגיש הלילה כי מדינתו "שבורת לב" מהפיגוע. "זהו אירוע ברברי", אמר הנשיא האמריקני בכנס בפלורידה. "עכשיו חשוב יותר מאי פעם להגן על ביטחונה של ישראל", ציין אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת