אלפי ישראלים ממשיכים לנפוש בבורגס: "קיבלנו הנחות בגלל הפיגוע"

אחרי סיני וטורקיה, נראה שהתיירים מהארץ לא מתכוונים לוותר במהרה על עיר הקיט הבולגרית שלחופי הים השחור. גם היום נחתו רבים מהם בנמל התעופה המקומי, חלקם ניסו להתעלם מהאווירה הקשה שמורגשת היטב וליהנות - ואחרים שחששו לגורל כספם: "אמרו שאם מבטלים - אין החזר"

למחרת הפיגוע הרצחני בבורגס נותרו בעיר הקיט הבולגרית אלפי ישראלים. מנמל התעופה המקומי יצאו היום ארבעה אוטובוסים עמוסים בתיירים מהארץ לבתי המלון השונים, והם יקיימו את החופשה שתכננו כסדרה - לצד כ-50 איש מבין הנוסעים בטיסה שבה הגיעו אתמול הפצועים וההרוגים בפיצוץ.

בתי המלון של בורגס היו גם היום הומים ישראלים, אבל אווירת הנכאים הותירה את הבריכה מיותמת. "זה לא נעים", הסביר קובי בלפר שנופש במקום. "אתמול היה כאן ממש קרנבל, היום כלום . בית קברות".

תייר אחר מישראל, שמוליק בהלול, סיפר על הדילמות שהתעוררו בו בעקבות הפיגוע. "לא יודעים אם לצאת בערב או מה לעשות", הוא תיאר את התחושה. "יש באוויר מתח. כולם מתקשרים להורים מפוחדים ולחוצים. בכל זאת, מנסים ליהנות".

"באתי כי הכריחו אותי"

בניגוד לבהלול, היו מי שהגיעו לבורגס בעל כורחם. "אני מפחדת לעלות לאוטובוס", אמרה חנה חן, דקות אחרי שנחתה בנמל התעופה בבורגס - והחלה את אותה הדרך שעברו קורבנות הפיגוע והפצועים. היא הסבירה: "באתי כי לא היייתה לי ברירה, כי הכריחו אותי. בחברה שדרכה עשיתי את העסקה אמרו לי שאם אבטל, אין כסף".

בכל זאת, היו מי שהמשיכו לבלות כרגיל - ואפילו הצביעו על יתרונות שעלו מהמצב שנותר. "בגלל מה שקרה, התחילו לעשות לנו הנחות במחירים", סיפרה לצד בריכת השחייה איריס סימן-טוב, תיירת אחרת מהארץ שהחליטה לא לאפשר לאווירה להפריע לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת