אירן מכחישה מעורבות בפיגוע בבורגס

שגריר הרפובליקה האיסלאמית בבולגריה הכחיש את ההאשמות שהשמיעו בכירים בישראל לפיהן המשטר בטהרן וחיזבאללה הם עלו שעומדים מאוחרי הפיגוע הקטלני בו נהרגו 8 בני אדם, 5 מהם ישראלים. "ההאשמות חסרות הביסוס המשטר הציוני, יש להכרזות האלה מטרות פוליטיות - זהו סימן לחולשתם של הציונים", אמר השגריר האירני

הנשיא האירני - מחמוד אחמדינג'אד (רויטרס)

שגרירות אירן בבולגריה מכחישה את ההאשמות שהושמעו בישראל על פיהן טהרן עומדת מאחורי מתפקת הטרור בנמל התעופה. "ההאשמות חסרות הביסוס של מדינאים שונים מהמשטר הציוני, שמאשימים את אירן בנוגע לתקרית פיצוץ אוטובוס התיירים הישראלים בבורגס היא דרך פעולה מוכרת של המשטר הציוני. יש להכרזות האלה מטרות פוליטיות, וזהו סימן לחולשתם של הציונים", אמר דובר שגרירות אירן בסופיה בירת בולגריה.

גם בסוכנות הידיעות האירנית וברשת הטלוויזיה של המדינה מכחישים את ההאשמות. על פי סוכנות הידיעות "אירנא", הטענות שמושמעות בישראל הן "מגוחכות" והושמעו בניסיון נואש של ישראל להכפיש את אירא ואת בעלות בריתה - סוריה והחיזבאללה. הגורמים הרשמיים באירן לא פרסמו תגובה משלהם לפיגוע בבולגריה.

שר החוץ האירני שיגר היום איום דומה לזה שהשמיע אמש מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה - שטען במהלך נאום שנשא לציון שש שנים למלחמת לבנון השנייה כי ישראל צריכה לדעת שכל מתקפה מצידה תתקל במה שהוא הגדיר כ"הפתעות". עלי אכבר סלאחי אמר לכלי התקשורת: "ההתנגדות חזקה מתמיד, מקור לגאווה ודוגמא לעולם המולסמי, זו נקודת מפנה להסטוריה של המוסלמים נגד האויב המושבע".

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת