ממשיך להתבסס: שליט צפון קוריאה השתלט על הצבא

מנהיג קוריאה הצפונית לא מפסיק לבסס את מעמדו: לאחר שהדיח את הרמטכ"ל רי יונג הו בשל "מחלה", הוא מינה את עצמו למרשל – הדמות הבכירה ביותר בצבא במדינה. הרמטכ"ל לשעבר היה בעברו האיש הקרוב ביותר למנהיג הקודם קים ג'ונג איל

מבסס את מעמדו, קים ג'ונג און (רויטרס)

התקשורת הממלכתית בקוריאה הצפונית דיווחה הבוקר כי המנהיג קים ג'ונג און מינה את עצמו ל"מרשל" ויהיה מעתה בדרגה הבכירה ביותר בצבא במדינה. בכך למעשה הוא מחזק את שליטתו.

רק לפני יומיים הודיעו בקוריאה הצפונית כי הרמטכ"ל רי יונג הו יועבר מתפקידו בשל "מחלה" אך גורמים במדינה מעריכים כי מדובר בניסיון השתלטות של המנהיג קים ג'ונג און. הרמטכ"ל לשעבר היה בעברו האיש הקרוב ביותר למנהיג הקודם קים ג'ונג איל, כאשר בשכנה הדרומית טוענים שבתקופה מסוימת הוא היה שימש כדמות של מדריך רוחני או מחנך גם למנהיג הנוכחי קים ג'ונג און יונג-הו היה גם אחת הדמויות הבולטות במפלגה השלטת בפיונגיאנג, עד היום.

הדחתו של יונג-הו בן ה-70, היא ההפתעה האחרונה שמספק המשטר משטרו החדש של קים ג'ונג און. המנהיג הצעיר הסעיר את המדינה ואת העולם כלאחר שלראשונה הופיע לצידה של אשת מסתורין, כנראה זמרת לשעבר. בנוסף, מאז שעלה לשלטון נראו לראשונה במדינה גם דמויות פרי מוחו של וולט דיסני, הנשים קיבלו אישור ללבוש מכנסיים ובבירה נראות אפילו כמו חנויות מזון מהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת