סיכום עולמי: "הגשושונים "במאדים

איך הגיעו הכרישים לשולחנה של ראש ממשלת אוסטרליה? עם מי התנשק הנשיא ברק אובמה במהלך משחק כדורסל? ומה עושה נאס"א כדי להמשיך ולקבל תקציבים? צפו בסיור מסביב לעולם מחדר העריכה

אוסטרליה: הממשלה בדילמה - הכרישים הלבנים בסכנת הכחדה, ובעשור האחרון אסור לדוג אותם במי האוקיינוס, אבל במהלך החודשים האחרונים, כמה כרישים לבנים התקרבו לחוף, חמישה גולשי גלים נטרפו על ידם. כעת מנסים לחשוב איך ניתן לבלום את המתקפות, מבלי לחסל את הכרישים.

סוריה: מלחמת האזרחים במדינה מגיעה לשכונות הבירה דמשק, המורדים הסורים, אנשי צבא סוריה החופשית, השיגו שליטה על מספר שכונות בדרום העיר, ומנהלים מלחמות רחוב מול כוחותיו של אסד שנלחמים בעזרת משוריינים, מסוקים וארטילריה כבדה.

אנגליה: לונדון סופרת עוד 9 ימים לפתיחת המשחקים האולימפיים, והיום עולה בפרלמנט שאלה קשה: "האם יש מספיק אנשים כדי לאבטח את המשחקים?". בעבר הציבו טילים על גגות ברחבי הבירה, עשרות אלפי שוטרים כבר פרוסים ברחובות, אבל עדיין, חלק מראשי קבוצות האבטחה, במיוחד אלו הפרטיות, טוענים - זה ממש לא מספיק.

ארה"ב: ראשי סוכנות החלל האמריקנית כינסו מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה הודיעו שאם הכל יתנהל כמו שצריך, בתחילת אוגוסט תגיע משימה רובוטית-גיאולוגית למאדים. מדעני נאס"א מקווים שה"גשושונים" שלהם יספקו לנאס"א מידע חדש ומפתיע על הכוכב אדום, מידע שנאס"א צריכה כמו אוויר לנשימה.

ארה"ב: חובבי הספורט שצפו אמש במשחק הכדורסל בין הנבחרת המקומית לבין מקבילתה הברזילאית, הופתעו לגלות את הזוג הנשיאותי, ברק ומישל אובמה, בין הצופים הנלהבים באולם. בשלב מסוים "אילצה" המצלמה במגרש את הזוג החזק בעולם להתנשק. תחילה סירבו השניים, אך לאחר הפצרות הבת שישבה לצידם, נשק הנשיא לאשתו לקול תרועות הקהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת