ארה"ב מקימה מכ"ם הגנה במפרץ הפרסי

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח היום כי ארה"ב פועלת לאחרונה להקמת מכ"ם הגנה שיסייע לה במקרה של תקיפה אירנית. בין הנהנות מהמערכת החדשה - גם ישראל ומדינות האיחוד האירופי. בנוסף, צפוי להיערך בחודש ספטמבר במפרץ הפרסי תרגיל שליית המוקשים הגדול ביותר בהיסטוריה

ארה"ב נערכת למקרה של תקיפה. ארכיון (רויטרס)

נמשכת ההערכות האמריקנית בשל חשש מעימות עם אירן: הפנטגון פועל בימים אלו להקמת מכ"ם להגנה מפני טילים באתר סודי בקטאר, ומארגן את תרגיל שליית המוקשים הגדול ביותר בהיסטוריה שלו, בשטח המפרץ הפרסי - כך מדווח הבוקר ה"וול סטריט ג'ורנל".

על פי הפרסום, גורמים רשמיים בארצות הברית טוענים כי המכ"ם ישלים את הקמת המערכת ההגנה שנועדה להגן על ארצות הברית ובעלות בריתה - ישראל ומדינות האיחוד האירופי מפני הטילים האירנים.

תרגיל שליית המוקשים שייצא לדרכו בחודש ספטמבר הקרוב, יהיה הראשון שייערך בסדר גדול כה רחב וייערך ברחבי המפרץ הפרסי. ההכנות הללו אמורות להשלים את ההכנה האמריקנית לתשתית שתסייע לה במקרה של פעילות באירן.

"עוד שנתיים אירן תהפוך לגרעינית"

בשבוע שעבר הזהיר ראש סוכנות הביון הבריטית MI6, סר ג'ון סויירס, כי "אירן במרחק במרחק של שנתיים מלהפוך למדינה בעלת נשק גרעיני". בדברים מפתיעים שנשא בכינוס 100 עובדי ציבור בכירים בממלכה, הדגיש סויירס כי הסיכויים לתקיפה ישראלית או אמריקנית בטהרן גוברים וכי "ישראל וארצות הברית יצטרכו להחליט אם לפתוח במכה צבאית".

ראש הסוכנות הבהיר כי אירן ומנהיגיה נחושים לשלוט בכל טכנולוגיות הגרעין וכי "יהיה קשה מאוד לראש הממשלה בישראל או לנשיא ארה"ב להכיר באירן כגרעינית". בדבריו הוא אף הדגיש את המעורבות המודיעינית הבריטית בנושא האירני. "ללא פעולותיה של סוכנות הביון הבריטית נגד האיום, אירן הייתה מגיע למעמד ב-2008, במקום להיות במרחק שנתיים ממנו ב-2012", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת