יותר ציד כרישים לבנים באוסטרליה?

הוועדה לשימור בעלי החיים באוסטרליה, טוענת שהכריש הלבן צריך להישאר ברשימת החיות הנכחדות, זאת למרות מקרים תקיפות של בני אדם. הוויכוח - האם לחסל או להגן את הכרישים, מגיע לכותרות הראשיות בעיתוני אוסטרליה ולשולחן ראש הממשלה

הרשויות באוסטרליה בבעיה - מול חופי המדינה מסתובב רוצח חופשי, שמוכן להרוג שוב ושוב. כולם יודעים מי הוא ולא קשה לאתר אותו, הבעיה היא שהרוצח הוא כריש לבן המוגדר בסכנת הכחדה.

בן לינדן, גולש גלים בן 24 הוא האדם החמישי בעשרת החודשים האחרונים שנטרף על ידי כריש לבן. הסוגיה הזאת הגיעה עד לשולחנה של ראש ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד, שהדגישה: "באישורי ניתן לבצע צעדים תחת החוק המערב אוסטרלי וחוקי המדינה, כדי להציב את בטיחות בני האדם בראש סדר העדיפויות כמובן שבטיחותם של האנשים - קודמת".

אבל אוסטרלים רבים ובהם גם השר האחראי על הדיג, לא רוצים לאשר ציד של הכרישים הלבנים, שנמצאים ברשימת הזנים הנכחדים כבר יותר מעשור. "מה שאנו רואים זה ככל הנראה, שינוי בהתנהגות ולא במספרים, חיסול לא יעשה שינוי אמיתי לאיש", טוען ניק דאנלופ, מאגודת שימור הכרישים האוסטרלית.

הטרגדיה האחרונה עוררה דאגות רבות בענף התיירות במדינה, והיחידה הלאומית לטיפול בכרישים מתכוונת לצאת בקמפיין מיוחד בחודש הבא כדי להתמודד עם הפחדים ולעודד נקיטת בטיחות בקרב המתרחצים בים. "אי אפשר להתעלם מהנזק שזה עושה לתיירות, חמש התקפות בתקופה על כך קצרה. זה מאוד מדאיג", מבהיר שר התיירות, קים היימס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת