55% משטחי ארה"ב נתונים תחת בצורת

קיץ יבש: מנהל האוקיינוסים והאטמוספרה הלאומי של ארה"ב הכריז הלילה כי 55% משטחי המדינה נתונים תחת בצורת. מדובר בבצורת הכבדה ביותר שפקדה את המדינה מאז שנת 1956. גידולים רבים נתונים בסכנה, מאגרי מים מתייבשים או מומלחים והחקלאים חוששים מאובדן פרנסה

בצורת כבדה בארה"ב. אילוסטרציה (רויטרס)

תושבי ישראל הסובלים מגל חום מתמשך הפוקד את המדינה יכולים אולי להתנחם בכך שבמקומות אחרים המצב גרוע עוד יותר: 55% משטחי ארה"ב (לא כולל אלסקה והוואי) נתונים תחת בצורת מתונה עד קיצונית, כך הודיע אמש מנהל האוקיינוסים והאטמוספרה הלאומי. מדובר בבצורת הקשה ביותר שפקדה את ארה"ב מאז שנת 1956.

מנתונים שפרסם המנהל עולה כי חודש יולי האחרון היה השלישי היבש ביותר בארה"ב ב-118 השנים האחרונות, וכי ה-14 ביוני היה היום החם ביותר שנמדד אי פעם בארה"ב. עיקר היובש מתמקד במדינות במערב ובמערב התיכון של ארה"ב ומעמיד בסכנה עד כה בעיקר את החקלאים.

גורמים בענף החקלאות מעריכים כי 38% מגידולי התירס שנשתלו ב-18 מדינות מצויים כעת במצב קשה מאוד, לעומת 11% בתקופה המקבילה אשתקד. ממשרד החקלאות האמריקני נמסר כי יותר מאלף מחוזות ב-26 מדינות הוכרזו כאזורים מוכי אסון בעקבות הבצורת.

מושל אילינוי כינה את המצב במדינתו "אסון טבע בקנה מידה אפי" והוסיף כי "מעולם לא ראינו בצורת כזו". מהדוח של המנהל עולה כי 71% מהמדינה מוגדרים כרגע יבשים באופן חריג או אף גרוע מזה - נתון כפול מזה שנמדד בתקופה המקבילה אשתקד.

אפילו נהר המיסיסיפי סובל מירידה במפלס המים דרומית לניו אורלינס, שם כבר מנסים למנוע המלחה של מאגרי מים. ואם כל זה לא מספיק, הרי שתושבי ארה"ב החוששים מהתחממות גלובלית עלולים להיבהל מהנתון הבא שפרסם המנהל: שנת 2011 הייתה השנה החמה ביותר בארה"ב מאז החלו המדידות בשנת 1895.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת