סיכום עולמי: הזוהר כבר לא כל כך צפוני

קבוצת מאמינים בהאיטי בטקס פולחן יוצא דופן , סופה פקדה את אזוריה הצפוניים של פולין והותירה אחריה הרס, תושבי מינסוטה נחשפו למחזה בלתי שגרתי בשמיים - וגם: כל ה"מי ומי" נצפים בנמל התעופה הית'רו שבלונדון

סוריה: אחרי 17 חודשים של התקוממות, הגיעה היום האלימות אל לבה של הבירה דמשק. לפי דיווחים שונים, נפרסו כוחות שיריון ורגלים גם בשכונות שבמרכז העיר, כשבמקביל נמשך זרם מיליציות האופוזיציה משכונותיה הדרומית של דמשק לעבר הרובעים הראשיים.

האיטי: קהילת הגבירה של הר כרמל באי ובהונדורס ערכה את הטקס השנתי שהיא מקיימת, סמוך למפל סוט דה או. המאמינים - ששומרים בסוד את מהות הטקסים - רקדו סביב עץ עתיק, הבעירו נרות ולחשו תפילות לקול זמירות. לפי האמונה, מי המפל הם בעלי סגולות של טהרה.

פולין: גל טורנדו בעל עוצמה חלף בסוף השבוע על פני חלקה הצפוני של המדינה והותיר אחריו שובר של הרס. הסופה הותירה אחריה 10 נפגעים וחורבן ליערות ואזורים חקלאיים. נוסף על כך, ניזוקו בתי מגורים ומסילות רכבת שכל שנותר מהן הם שברי מוטות מתכת.

ארצות הברית: במדינת מינסוטה נצפה "הזוהר הצפוני", תופעת טבע מרהיבה ביופיה. המדענים סבורים כי הגורם לה הוא התפרצות אנרגיה שהתרחשה על פני השמש ביום חמישי האחרון. הקרינה שנפלטת היא שהביאה לשמיים הבוהקים שנצפו באזורייה הצפוניים של ארצות הברית ודרומה של קנדה. לרוב, שמור "הזוהר הצפוני" רק ליושבי סקנדינביה, אבל הפעם זכו לכך גם "דרומיים" בהרבה.

בריטניה: לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים, הפך מגדל המצודה בלונדון למתקן עבור אקרובטים. הכפר האולימפי החל להתמלא ואולם המגיעים בנמל התעופה הבינלאומי הית'רו הפך למרכז שבו ניתן לפגוש בלא מעט ספורטאים וסלבריטאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת