צפו: ניסיון לרחף עם 350 בלונים

מזג האוויר הכשיל ניסיון של שני גברים בארצות הברית לשבור את שיא העולם ברחיפה בעזרת בלוני הליום. יותר מאלף בני אדם הגיעו לראות את השניים מנסים להתרומם באוויר - אך במהלך הניסיון נאלצו השניים לנטוש

שני גברים על כיסא שרתום ל-350 בלונים מלאי הליום, ניסו לקבוע היום שיא עולם למסע בעזרת בלונים. לרוע מזלם מזג האוויר הרס להם את התכניות, והעיף את הבלונים לשמיים יחד עם הצפיות שפיתחו.

יותר מאלף בני אדם ליוו את קנט קוץ' האמריקני ואת פאריד לאפטה מעירק, שניסו להמריא יחדיו מחניית מסעדת מזון מהיר בעיירה בנד שבאורגון. הם אפילו הצליחו להתרומם מעט לעבר השמיים כשהבלונים בצבעי הדגלים האמריקני והעירקי זהרו באור השמש של הבוקר. 

אך למרות שהמאמצים נראו טוב בהתחלה, אחרי כחצי שעה של ריחוף והרבה יותר מדי ציפיות, הרוח החזקה מנעה מהם להתקדם. למרות שהשניים ביקשו לעוף למרחק של 800 קילומטרים לפחות, הם חששו מאסון ונאלצו לנטוש את הבלונים באמצע הדרך.

המיזם המעופף נולד לאחר שקנט ופאריד נפגשו על סיפון מטוס קל שבו התכוננו לצניחה חופשית. השניים התחברו והחליטו לנסות ולשבור יחדיו את שיא גינס, ועל הדרך לגייס תרומות ליתומי מלחמה עירקים. למרות הכישלון, השניים הבטיחו שינסו לשבור שוב את השיא במהלך החודשים הקרובים. הפעם, אולי ממקום פחות סוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת