פפואה-גיניאה החדשה: קניבלים אכלו מוחות אדם ובישלו מרק איברי מין

במדינה הזעירה שמצפון לאוסטרליה מעריכה המשטרה כי אלפי אזרחים היו שותפים לאכילת גופותיהם של שבעה מיסטיקנים שנרצחו באכזריות, במה שמסתמן כנקמה על כך שעשקו את לקוחותיהם ואילצו אותם לאפשר להם לקיים יחסי מין עם בנותיהם

קניבלים. ארכיון (רויטרס)

השבטים הקניבלים החיים בפפואה-גיניאה החדשה סיפקו לא אחת כותרות מחרידות, אבל פרשה שמזעזעת בימים אלה את המדינה הזעירה שמצפון לאוסטרליה הצליחה לשבור שיא חדש של זוועה. המשטרה המקומית עצרה קבוצת אוכלי-אדם שלפי החשד, הייתה אחראית לרצח אכזרי של שבעה בני אדם. אחרי שמתו, הוציאו הקניבלים את מוחות קורבנותיהם ואכלו אותם. את איברי המין הזכריים הם גדעו והשתמשו בהם לבישול מרק.

הרשויות המקומיות פתחו בחקירה שממנה עלה כי הרקע לאירוע המצמרר הוא כעס שהצטבר בקרב הקניבלים על מיסטיקנים שלטענתם עשקו אותם כשגבו מהם סכומי כסף מוגזמים בתמורה לשירותיהם. נוסף על כך, הם טענו כי אותם מכשפים סחטו אותם כשדרשו מהקניבלים לאפשר להם לקיים יחסי מין עם בנותיהם בתמורה לקבלת נבואותיהם.

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי התפנית האלימה בפרשה חלה כשאותם קניבלים החליטו לרצוח את המיסטיקנים כנקמה על מערכת היחסים העכורה ביניהם. כוחות המשטרה המקומית, שנחרדו לגלות את שארי גופות הקורבנות, העריכו כי איבריהם נאכלו מתוך אמונה שהדבר ייזכה אותם בכוחות על-טבעיים ואף בחסינות מפני מוות.

החשש: כאלף בני אדם היו שותפים למעשים

עד כה נעצרו 29 חשודים במעורבות במעשי הזוועה, אך במשטרה המקומית חוששים כי מדובר רק בקצה הקרחון - מתוך הערכה שאלפים רבים היו שותפים לרצח בני האדם ואכילת גופותיהם.

"מדובר בקניבליזם מטורף, אפילו בהשוואה למקרים מחרידים שהתגלו בעבר", תיאר בזעזוע חוקר משטרתי. "הרשויות כאן מתקשות להתמודד עם תופעות כאלה לבדן. יש צורך בגיבוש תכנית שתיושם בסיוע הממשלה, מוסדות הדת וארגונים שונים שיש בכוחם להשפיע על אותם האזרחים.

קצין אחר אמר כי עבור הקניבלים, אין כל פסול במעשים שביצעו. "הם בכלל לא חושבים שהם עשו משהו לא בסדר", הוא הסביר בתסכול. "זו בדיוק הסיבה שאין להם כל בעיה להודות בחקירתם בכל המעשים הקשים האלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת