ברלוסקוני יחזור לשלוט באיטליה?

"ראש ממשלת איטליה לשעבר סלביו ברלוסקוני צריך לרוץ בבחירות שיערכו באיטליה בשנה הבאה", כך חושבים במפלגת הימין. ברלוסקוני בעצמו מפזר רמזים על התכניות שלו לחזור לשלטון ולהיות אופוזיציה - לאנגלה מרקל

סלביו ברלוסקוני שוקל לחזור (AP)

"ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני צריך לרוץ בבחירות שיערכו באיטליה בשנה הבאה", כך אומר היום מזכיר מפלגת החופש שבראשה עמד ברלוסקוני, וטען שדבריו משקפים את רצון רוב מצביעי המרכז והימין האיטלקי.

"יש הרבה מאוד תמיכה בברלוסקוני. הרבה מאוד אנשים שואלים אם הוא יעמיד את עצמו לבחירה וגם אני ביניהם", אמר אנג'לינו אלפאנו לכתבים שהגיעו לכינוס בנקאים במילאנו. "מישהו ששלט במדינה בשנים כל כך מסובכות, שפינה את מקומו לממשלת טכנוקרטים מבלי לספוג תבוסה בפרלמנט אף לא פעם אחת ולא הפסיד מערכת בחירות - אני חושב שזה לגיטימי שהוא יעמוד לשיפוטו של העם האיטלקי".

ברלוסקוני : איטליה צריכה לשקול פרישה מגוש האירו

ברלוסקוני עזב את משרד ראש הממשלה בעננת פרשיות שונות; מיניות, פליליות וכלכליות. נגד איל התקשורת בן ה-75 עדיין מתנהל משפט שבו הוא מואשם ששילם לפרוצה קטינה בשם רובי בתמורה ליחסי מין. אבל גם האישומים האלה לא בולמים את ברלוסקוני, הוא כבר רמז מספר פעמים שעדיין לא אמר את המילה האחרונה שלו בפוליטיקה האיטלקית.

ברלוסקוני אמר לפני כשבועיים כי הוא חושב שאיטליה צריכה לשקול פרישה מגוש היורו, אלא אם גרמניה והבנק הבינלאומי ישנו את מדיניות הסיוע והבנק ידפיס יותר כסף. זאת כדי לשקם את הכלכלה ולהקל על תושבי המדינות:איטליה, יוון, ספרד, פורטוגל ואירלנד. מריו מונטי, ראש הממשלה הנוכחי של איטליה שמנסה לנווט את הכלכלה האיטלקית במים הסוערים של משבר היורו, כבר הודיע שהוא מתכוון לפרוש בשנה הבאה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת