"דיור בר-השגה" נוסח ניו יורק

התוכנית החדשה מבית היוצר של ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג: "מיקרו דירות" בגודל של 27 מ"ר ומטה יעמדו בתקן ויאושרו למגורים תמורת 2,000 דולר בחודש בלבד. "אנשים רבים רוצים לגור בניו-יורק, ואנו צריכים לאפשר דיור בר-השגה", אמר בלומברג

מיקרו דירות - עכשיו בניו יורק (רויטרס)

בניו יורק, ממש כמו בתל אביב, מנסים להתמודד עם הביקוש הגדול לדירות בתוך העיר ובמיוחד במנהטן, ומגבשים תוכנית חדשה, לפיה יוקטנו דירות הסטודיו הקיימות מ-37 מ"ר ל-27 מ"ר ואף פחות מכך. המטרה: יצירת "דירות מיקרו" שיאפשרו להמונים המבקשים להתגורר בתפוח הגדול להגשים את חלומם.

יחידות הדיור החדשות, המצויות בדרך כלל בבניינים בני ארבע וחמש קומות - ללא מעלית, יעלו בסביבות ה-2,000 דולר לחודש.

"לפיתוח פתרונות דיור שיתאימו לדרך שבה חיים תושבי ניו-יורק יש חשיבות קריטית להמשך צמיחתה של העיר", הסביר ראש העיר מייקל בלומברג. "אנשים מכל העולם רוצים לגור כאן, ואנו חייבים לפתח מודל דיור חדש שיהיה בטוח, בר-השגה וחדשני כדי לענות על הביקושים שלהם". ראש העיר הדגיש, כי תכנית המתאר לדירות המיקרו היא חלק מכוונתו להקים או לשמר 165 אלף יחידות דיור בר-השגה בעיר עד לשנת 2014.

כדי שיחידת דיור תיחשב ל"דירת מיקרו", היא צריכה להכיל שירותים הכוללים בתוכם גם מקלחת, ומטבחון. כמו כן, יחידות הדיור צריכות להיות מוארות ואווריריות וליצור "תחושה של מרחב". על פי התוכנית, בכל דירה תהיה מיטה שאותה ניתן יהיה לקפל לתוך גומחה בקיר ולשלוף רק לצורך שינה.

"אנחנו יודעים שיש דרישה לדירות מיקרו מפני שאנו רואים שאנשים מפצלים את הדירות שלהם בניגוד לחוק כל הזמן", אמרה דוברת ראש העיר לאחד מהעיתונים במנהטן. "כל אחד מכיר מישהו, ואולי הוא עצמו, שיש לו דירה בת שני חדרים, שהוא פיצל אותה כך שתתאים למגורי שני אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת