אסון בים התיכון: 54 מהגרים מתו מצמא

מסעם של 55 מהגרים מאפריקה אל אירופה הסתיים באסון כבד: לאחר שסירת הגומי שבה שטו התרוקנה מאוויר וסטתה ממסלולה, 54 בני אדם מתו מצמא. הניצול היחידי חולץ מול חופי תוניסיה. דוברת סוכנות הפליטים של האו"ם: "כשייאושם של הנוסעים גבר, רבים מהם שתו מי ים שרק החמירו את מצבם"

רק אדם אחד ניצל. ארכיון (חדשות 2)

סוף המסע: 54 מהגרים, שיצאו על גבי סירת גומי מלוב בדרכם לאיטליה, מתו בדרך בצמא לאחר שהסירה סטתה ממסלולה. מהמסע שנמשך 15 ימים נותר רק ניצול אחד, שדיווח על התקרית הקשה לסוכנות הפליטים של האו"ם.

הניצול - גבר בעל אזרחות אריתריאית - חולץ בידי משמר החופים של תוניסיה כשהוא סובל מהתביישות קשה. חילוצו התאפשר בזכות דייג שהבחין בו כשהוא נאחז בשרידי הסירה. ע"פ עדותו עזב האיש את לוב בסוף חודש יוני כחלק מקבוצה שכללה 55 בני אדם - מחציתם מאריתריאה.

"הוא סיפר לנו שכבר בתחילת המסע צצו בעיות בסירה ושלמרבה הצער הם אפילו לא הורשו לקחת עמם בקבוק מים", סיפרה לורה בולדריני, דוברת סוכנות הפליטים. "מרגע שאבדו בים אנשים החלו לחלות ולמות בגלל המחסור במים. קשה לתפוס איך סיפור כזה ייתכן בים התיכון, שמלא בסירות דיג וספינות מטען", היא הוסיפה.

הניצול, שנלקח לבית חולים בדרום-מזרח תוניסיה, סיפר לסוכנות הפליטים שכלי השיט הגיע כמעט עד לחופי איטליה בטרם נסחף שוב לאחור בשל רוחות חזקות. הוא הוסיף כי כעבור מספר ימים החל האוויר לצאת מסירת הגומי. "כשייאושם של הנוסעים גבר, רבים מהם שתו מי ים שרק החמירו את מצבם", הוסיפה בולדריני.

האסון הכבד הוא אחרון בשורה של תקריות קשות, במהלכן נספו אלפי מהגרים בניסיון להגיע מצפון אפריקה לדרום אירופה. רבים מהמהגרים מגיעים בסירות קטנות, בלתי יציבות ולעיתים קרובות אף צפופות יתר על המידה. מסוכנות הפליטים של האו"ם נמסר כי מתחילת השנה נהרגו כ-170 בני אדם בניסיון להגיע לאירופה מלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת