סקס סמים ואלכוהול בכפר האולימפי?

"כשאני באולימפיאדה, אני בשני מצבים – או שאני מרוכזת מאוד בתחרות ולא רואה שום דבר אחר, או שאני חוגגת כאילו אין מחר", מספרת לניו יורק פוסט ספורטאית עם ניסיון אולימפי שלא מגלה את שמה. ספר חדש חושף את "הסודות מהכפר האולימפי"

נבחרת הזהב האמריקנית (AP)

המשחקים בלונדון מתחילים בעוד קצת יותר משבועיים ונראה שהעולם כולו כבר מסתכל לכפר האולימפי ושואל מי יקבל יותר מדליות? מי ישבור את שיאי העולם? ומי יהיו הספורטאים של האולימפיאדה הזו? אבל האם אלו גם השאלות שמטרידות את הספורטאים?

על פי ספר שיוצא לקראת המשחקים בלונדון - בכפר האולימפי רודפים אחרי דברים אחרים לגמרי. זה לא משנה באיזו מדינה נערכים המשחקים, המשימה הקבועה של הספורטאים, על פי עלילת "האולימפיאדה הסודית" שנכתב על ידי אנונימי - היא להחדיר לכפר האולימפי קונדומים ואלכוהול.

המחבר שמזהה את עצמו כספורטאי בריטי שפרש מפעילות, כותב שבמהלך האולימפיאדה שנערכה בסידני בשנת 2000 המארגנים חילקו כ-70 אלף קונדומים לאתלטים שהגיעו מכל העולם - המלאי נגמר בתוך שבוע אחד.

הוועד האולימפי אוסר על הכנסת סמים ואלכוהול לשטח הכפר האולימפי, אבל הספורטאים שרגילים לאתגרים, מתגברים על המכשול הזה וממלאים בקבוקי מים במשקאות חריפים. על פי הספר, בשעות הלילה ניתן להריח גם מריחואנה "בוערת" מבעד לחלונות המגורים.

הניו יורק פוסט הלך לברר עם הספורטאים בעצמם את השמועה, והתפלא לשמוע עדות של אחת מהן (שסירבה להזדהות בשמה) ואמרה: "כשאני באולימפיאדה, אני נמצאת למעשה בשני מצבים - או שאני מרוכזת מאוד בתחרות ולא רואה שום דבר אחר, או שאני חוגגת כאילו אין מחר".

"מה שקורה בכפר - נשאר בכפר"

המארגנים יודעים בדיוק מה קורא מאחורי הדלתות הסגורות במגורי הספורטאים, אבל כל עוד זה נשאר שם , אין להם שום בעיה "מה שקורה בכפר - נשאר בכפר", אומר לפוסט אחד המארגנים "הדבר היחיד שחשוב היא שתדמית האולימפיאדה תישאר נקייה".

כשמייקל פלפס, השחיין בעל שמונה המדליות עישן סמים, העולם יצא מגדרו. העולם המשיך להשתולל שדוגמנית עירום טענה שהוא צריך לקבל עוד מדליה על ביצועיו במיטה. על פי הפוסט, העולם אמנם התרגש מהידיעות, אבל בין הספורטאים האולימפים - איש לא התרגש.

טוד לודוויק, אתלט נורווגי בן 35 אומר שזו הגזמה. הוא טוען באזני כתב הפוסט שאלו סיפורים או בדיחות שמוכרות היטב ומסופרות בכל אולימפיאדה מחדש, אבל גם הוא מודה שבמהלך האולימפיאדה - גם חיי המין שלו פרחו. לודוויק אומר שיש הבדל עצום בין ספורטאי לספורטאי, הספורטאים המובילים, המוכרים, שומרים על משמעת ברזל ולא נוגעים באלכוהול או סמים, הספורטאים שהגיעו לאולימפיאדה, בלי ציפיות - בדרך כלל משוחררים יותר.

ספורטאית עבר, לא בולטת סיפרה לפוסט בצער "אתה נשאר ער כל הלילה וחוגג, אתה ממתין עד שמקדונלד'ס יתחילו להגיש את ארוחות הבוקר בארבע ושלושים בבוקר. אתה אוכל, ישן, קם בסביבות 9 או 10 ואז, החגיגה מתחילה מהתחלה. לפני שנתיים חגגתי במשך שישה או שבעה ימים ואז - פרשתי. כולם שאלו אותי אז - את קוראת לעצמך ספורטאית אולימפית ?".

טוד לודוויק דווקא מצטער על המסיבות שהפסיד כי ניסה לשמור על כושר ועירנות "אם הייתי נולד מחדש, הייתי מתמקצע בקרלינג, באיזה ספורט אחר אתה יכול להזניח את הכושר ועדיין להיחשב - ספורטאי מוביל?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת