סיכום עולמי: למה בכה פוטין?

ברוסיה מתעוררים ליום שאחרי הסערה; ביוון הממשלה מקבלת את אישור הפרלמנט; בווימבלדון הפסיקו להניף צלחות ומחבטים והחלו להניף כוסות משקה; ובלונדון - הג'נטלמנים מתחילים להתחמם לקראת האולימפיאדה

רוסיה: בדרום המדינה מנסים לעמוד היום עם תוצאות השיטפונות הקטלניים שפקדו את מחוז קראסנאדור. אומדן ההרוגים הרשמי עומד על 171 בני אדם, רובם קשישים תושבי העיירה קרימסק שלא הצליחו לברוח ממי השיטפונות שהכו בשעות המוקדמות של יום שבת האחרון. גם היום - יומיים אחרי, תושבי העיירה נותרו ללא חשמל, גז ומי שתייה. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הכריז על יום אבל לאומי והבטיח לחקור מדוע תושבי העיירה לא הוזהרו מראש לקראת האסון.

יוון: הקואליציה החדשה שמורכבת משלוש מפלגות שהיו בעבר יריבות פוליטיות מושבעות, הצליחה לקבל את אמון הפרלמנט היווני וסיימה משבר פוליטי שנולד מהמשבר הכלכלי שנמשך חודשיים. עכשיו, ראש הממשלה אנטוניס סמארס צריך להתמודד בעזרת התמיכה של 179 חברי פרלמנט מתוך 300 עם המשבר הכלכלי שמאיים להוציא את יוון מהגוש האירו ומהאיחוד האירופי.

בריטניה: טורניר ווימבלדון, טורניר הטניס היוקרתי של בריטניה ושל העולם כולו, הגיע לסיומו עם אלופים לא מפתיעים, סרינה וויליאמס הוכתרה כמנצחת בנשים ורוג'ר פדרר, הפנומן השוויצרי, הוסיף עוד תואר לארון. אמש, כל המוכשרים, המנצחים והמפסידים נאספו למסיבת סיום שאופיינה בחיוכים שמבשרים ככל הנראה על נפילת המתח.

גרמניה: טימו בראכט ורייצ'ל ג'ויס הם אלופי אירופה בטריאתלון. השניים היו הראשונים שחצו את קו הסיום בעיר רות'. המנצח הצליח לקבוע זמן מרשים של 8 שעות פחות שנייה אחת.

לונדון: הרוח האולימפית שמגיעה לעיר לקראת המשחקים בעוד 18 ימים, פוגשת רוח אחרת לחלוטין - הרוח הג'נטלמנית. כיכר בדפורד מארחת את אולימפיאדת הג'נטלמנים, התחרות שמרכזת אדונים שמעדיפים בדרך כלל ישיבה על כיסא נוח, עישון מקטרות, שמיעת מוזיקה קלה וטיפוח שפמים. כשהאדונים רואים את האתלטים משתלטים על העיר הם משנסים מותניים, מותחים את השלייקעס ושולפים מטריות - כי הם מתכוונים להראות לעולם תחרות מהי: "הסיבה שאנחנו כאן היא חגיגות המפסידנים, חגיגות העובדה שהבריטים לא באמת טובים בתחרויות ספורט רגילות, אבל אנחנו טובים בספורט טיפשי, אנחנו טובים בספורט שכולל נפילות, עישון מקטרת, השתכרות והנאה", אמר גוסטב טמבל, מארגן התחרויות עם השם האירוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת