האם ברק אובמה עסוק בעיקר בעצמו?

הנשיא האמריקני ביקש להציג בפומבי את הישגיו לאורך הקדנציה, אך במקום זאת נשא נאום שבו דיבר על עצמו במשך פחות מחצי שעה 117 פעמים - ומתנגדיו חוגגים. צפו: כך זה נראה

הנשיא ברק אובמה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נשא בעיירה סנדוסקי שבאוהיו נאום שבו התכוון להפגין את ההישגים הרבים שצבר לזכותו בארבע שנות כהונתו. אלא שהדברים שאמר הצליחו להציב אתגר גם לנואמים האגוצנטריים ביותר: במשך 25 הדקות שלאורכן נאם הצליח אמר את המילה "אני" לא פחות מאשר 117 פעמים.

את ההברה "I" (גוף ראשון יחיד) אמר הנשיא האמריקני 98 פעמים במהלך אותו הנאום, ואילו על "Me" (אני) חזר 19 פעמים.

מה שהתחיל כדברים שבהם התכוון אובמה להציג את הישגיו הפך לסרטון שרווח בקרב מתנגדיו, ש"חגגו" על הפעמים הרבות שבהן דיבר על עצמו - בטקסט שנכתב קודם לכן ואושר על ידי דוברי הבית הלבן.

הנתונים מראים כי אל לתומכי הרפובליקנים למהר לשמוח: בנאום שנשא מיט רומני בסאלם שבמדינת וירג'יניה הוא הזכיר את עצמו לא פחות מאשר 55 פעמים בנאום שנמשך 18:13 דקות.

למרות זאת, בכל הנוגע לעיסוק העצמי - אובמה מנצח, ובגדול: דוגמה טובה לכך ממחיש המשפט: "אני רוצה שתדעו שכשהתמודדתי ב-2008, אני אמרתי שאני לא מתכוון להיות אדם מושלם ואני לא עומד להיות הנשיא המושלם, אבל אני תמיד אומר לכם את כל מה שאני חושב. אני תמיד אומר לכם איפה בדיוק אני עומד".

את אותו הנאום, אגב, סיכם אובמה במשפט: "יותר מכל, אני מתעורר בכל יום וחושב - עליכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת