מומחה לחוק בינלאומי: "לאירופה הזכות להחרים התנחלויות"

חוות דעת של פרופסור ג'יימס קרופורד, מומחה למשפט בינלאומי מאוניברסיטת קיימברדיג' קובעת, כי למדינות אירופה הזכות להחרים מוצרים משטח הגדה המערבית. "לא מדובר בהפרה של חוק הנציבות האירופית", צוין במסמך

"הגדה המערבית ועזה - לא שטח ישראל" (רויטרס)

"לממשלות אירופה הזכות להחרים מוצרים מהתנחלויות בגדה המערבית", כך קובעת חוות דעת מקצועית בת 60 עמודים מטעם ג'יימס קרופורד, פרופסור מומחה לחוק בינלאומי באוניברסיטת קיימברידג' שפורסמה הבוקר בעיתון הבריטי "אינדיפנדנט".

חוות דעתו של קרופורד עלולה להשפיע על מדינות אירופיות בכל הנוגע לסוגיית החרמת מוצרים מהתנחלויות, מכיוון שקרופורד, הנחשב למומחה לחוק הבינלאומי, גורס כי "לא נראה שקיים חוק של הנציבות האירופית שיופר, באם יוחלט להגביל הסחר מההתנחלויות בגדה המערבית". יצויין, כי במדינות אירופיות רבות נתפסת החרמת מוצרים מההתנחלויות כהפרה של חוקי המסחר הבינלאומיים.

קרופורד טוען, כי החרם שיוטל על ההתנחלויות בידי מדינות אירופה לא יתפרש כהפרה של הוראות ארגון הסחר העולמי. "הגדה המערבית ורצועת עזה אינן נחשבות בשטח ישראל", מציין קרופורד בחוות הדעת שגיבש. המסמך צפוי להתפרסם במלואו בהמשך השבוע על ידי קונגרס איגוד המסחר הבריטי, המחרים מוצרים מההתנחלויות, אך לא משטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת