קרע במשפחת המלוכה הסעודית: הנסיכה ביקשה מקלט בבריטניה

"ברבי", בת אצולה סעודית בעלת תדמית "מפונקת", ביקשה הגנה בלונדון בטענה לרדיפה. לטענתה, האשימו אותה בני משפחתה בכך שיחד עם אירן, קשרה קשר לפגוע בהם. היא סיפרה גם כי עברה התעללות פיזית

הנסיכה שרה בינת טלאל בין עבדל עזיז (דיילי טלגרף)

שרה בינת טלאל עבדל עזיז, נסיכת סעודיה, פנתה לבריטניה בבקשה לקבל מקלט מדיני בתחומה. הנסיכה, בת 38, מוכרת גם בכינוי "ברבי" בזכות התדמית המפונקת שדבקה בה.

את הבקשה לקבלת מקלט מדיני, הראשונה מסוגה שהוגשה על ידי אנשי בית המלוכה הסעודי, הסבירה "ברבי" בכך שהיא "חוששת לגורלה במפרץ הפרסי". לטענתה, רודפים אותה בני משפחה שמאשימים אותה בכך שקשרה נגדם קשר עם אירן.

"אני קורבן למהלך מרושע ומתואם", סיפרה הנסיכה ממקום מחבוא על נסיבות הפרשה ל"דיילי טלגרף" הבריטי, בפרשה שעלולה להביא לסכסוך דיפלומטי חריף בין לונדון לבין ריאד. היא טענה גם כי עברה התעללות פיזית בשל ההאשמות נגדה.

"הסכסוך גרם זעזוע לכל עולמי"

"ברבי" שוהה בלונדון מ-2007. לבירה הבריטית הגיעה יחד עם אביה, בן 80, הידוע בכינויו "הנסיך האדום". בריאיון היא הזהירה כי הוא "מבקש למחוק" אותה ואמרה: "בעבר הייתי האדם הקרוב אליו ביותר, אבל הסכסוך בינינו גרם זעזוע לכל עולמי".

בשגרירות הסעודית בלונדון ניסו לצנן את הסערה ומסרו בתגובה כי נציגיה של ריאד "עסוקים בהסדרת אשרת השהייה של הנסיכה בבריטניה, נושא שהוא אישי ולא מדיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת